Menu

#STOPHEJT - pierwsza kampania społeczna wolontariuszy Gimnazjum nr 4

 
 #STOPHEJT - pierwsza kampania społeczna wolontariuszy Gimnazjum nr 4

hejt0214gim4Od kilku lat w naszej szkole działa aktywnie Klub Młodego Wolontariusza - Szkolny Klub Caritas. Ta aktywność ostatnio jest pobudzana regularnie udziałem w wolontariackiej grze POLICHROM, którą kieruje Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. W ramach tej gry nasi wolontariusze realizują różne Misje i Wyzwania. Ostatnią naszą Misją było przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie kampanii społecznej, czyli kampanii dotyczącej ważnego problemu społecznego.
Przygotowania poprzedziło szkolenie prowadzone przez naszą animatorkę, która naświetliła tematykę kampanii społecznych.
Nasz klub postanowił zająć się istotnym problemem, z którym styka się prawie każdy człowiek (a zwłaszcza młody człowiek) korzystający z zasobów Internetu. Tym problemem jest tzw. "mowa nienawiści", czyli "hejtowanie", które są wypowiedziami agresywnymi, są przejawami agresji bez określonego powodu. Są elementem cyberprzemocy - to obrażanie, wyśmiewanie często z użyciem wulgarnych słów.
 
W związku z tym nasza kampania społeczna odbyła się pod hasłem #STOPHEJT oraz STREFA BEZ HEJTU.
Strefa Bez Hejtu miała miejsce 5 lutego br. w Małej Sali Gimnastycznej, gdzie przez cały dzień zapraszani byli gimnazjaliści. Uczniowie i nauczyciele podczas krótkiego happeningu zobaczyli spot kampanii - film nakręcony przez wolontariuszy zwracający uwagę na istotę zranienia słowami drugiego człowieka. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę #stophejt oraz ulotkę informacyjną dotyczącą problemu hejtowania (co to jest i jak sobie z tym poradzić). Wolontariusze zachęcali do poparcia naszej akcji poprzez odbicie swojej pomalowanej dłoni na szarym papierze....Tych dłoni były setki.... 
W podziękowaniu za okazane poparcie wolontariusze częstowali uczestników słodkościami własnoręcznie wykonanymi i owocami.
 
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wsparcie naszej pierwszej kampanii społecznej. Wierzymy, że uświadomiliśmy Wam istnienie tego problemu i dodaliśmy odwagi do otwartej walki z hejtem. 
Po prostu - stop dla hejtowania!!!
 
P.S. Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z hejtem lub chcesz okazać poparcie dla tej akcji - udostępnij na swoim profilu nasz spot/film znajdujący się na szkolnym Facebooku.
 
 
#STOPHEJT

Oficjalna premiera naszego spotu w internecie!Dziękujemy klasie 2d za pomoc w nagraniach i czekamy na wasze lajki:)

Posted by Klub Młodego Wolontariusza - Szkolny Klub Caritas przy GIM.4 on 6 luty 2016
>
Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us