Menu

Olkuszanie przyjeżdżają do Jaworzna po wodę! Tamtejsza woda nie nadaje się do picia

  • Autor 

olkuszwoda0216Olkuszanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości nie mogą pić własnej wody.

Niektórzy śmieją się, że ponieważ mają wodę droższą od naszej, jaworznickiej, to oprócz wodoru i tlenu i kilkuset różnych elementów mineralnych olkuszanie mają w kranie rozcieńczona kupę.

To oczywiście mocne słowa, ale bakterie kałowe - Escherichia coli - są właśnie w dużym przybliżeniu tą "kupą". Zacytujmy komunikaty Olkuskiego portalu samorzadowego, który zdominowały informacje o niezdatności wody do picia nawet po przegotowaniu.skazenieoklusz0216Mieszkańcy Bukowna organizują wycieczki Do Jaworzna po wodę z Biedronki, i z innych marketów.
Jak długo sytuacja u sąsiadów będzie tak dramatyczna? Nie wiadomo. przy skażeniu, zakażeniu  tak ogromnego obszaru, tak długiej sieci wodociągowej może to być uciążliwe nawet przez wiele dni, a i po odwołaniu alarmu nieufność w stosunku do dostawcy będzie spora.
Nie mają się o co martwić mieszkańcy tamtych terenów dowiezieni z powodu nietrzeźwości do jaworznickiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnienia od Alkoholu, którzy z wody i napojów w tutejszej placówce mogą korzystać bez ograniczeń.

Przy okazji przyjrzeliśmy się cenom wody w Olkuszu i porównaliśmy je z cenami w Jaworznie. Może warto wyciągnąć jakieś wnioski?
wodaolkuszjaworzno

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us