Menu

STRONA WWW.JAWORZNO.PL JEST BEZPIECZNA

  • Autor 

zrzutjaworznoplPo informacji prasowej przedstawionej przez portal jaw.pl, a dotyczącej możliwości ataku na portal www.jaworzno.pl informujemy, że nie doszło do żadnego ataku hakerskiego na stronę zarządzaną przez Urząd Miejski w Jaworznie. Strona www.jaworzno.pl jest bezpieczna i można korzystać z naszego serwisu bez żadnych przeszkód. Strona została sprawdzona pod kątem zabezpieczeń, nie nastąpił żaden atak hakerski - jak to sugerują niektóre portale.

Po dokonanej analizie, na jednej z podstron był udostępniony link do serwisu archiwalnego, który był interpretowany przez mechanizmy google analitycs jako potencjalnie zagrażający bezpieczeństwu. Podstrona została wyłączona z bieżącego działania. Dane prezentowane na archiwalnej podstronie zostaną ponownie udostępnione po przygotowaniu jej nowej wersji.

Komunikat, który pojawia się pod adresem strony w wyszukiwarce Google dotyczy w naszym przypadku aktualizacji/weryfikacji witryny w serwisie Google Search Console. Po dokonaniu aktualizacji (jesteśmy w trakcie) komunikat automatycznie wygaśnie. Życzymy przyjemnego korzystania z naszego serwisu informacyjnego.

Informację przytaczamy w ślad za portalem www.jaworzno.pl, zwracając uwagę naszych czytelników na fakt iż firma GOOGOLE ma swoją, nikomu nie znana i niezrozumiałą politykę oceniania treści zawartych na poszczególnych stronach.

Komunikat w wynikach wyszukiwania brzmi: "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów".

A więc mogła, ale nie jest stwierdzone, że padła - stąd wyrażamy zdecydowany niesmak spowodowany wywoływaniem afery przez ludzi, którzy, przepraszamy za kolokwializm, umieją wyłącznie fajdać na swoje miasto.
Chyba to taka moda, aby cokolwiek mamy w rodzinie, wynosić poza mury własnego domu.

Zamiast pomagać wspólnie pracować dla miasta i społeczności ich cieszy, kiedy cokolwiek idzie trudniej.
Również nam zdarzało się być w dziwny sposób oznakowanymi przez GOOGLE, a powodem było na przykład niezidentyfikowany zestaw znaków przypadkowo umieszczonych w artykule, albo instalacja niestandardowego dodatku usprawniającego pracę strony, ale nieznanego przez heurystykę automatów - robotów GOOGLE. Niestety automat nie zastanawia się nad sensownością swoich decyzji, tylko beznamiętnie znakuje treści jako potencjalnie niebezpieczne, co  powoduje pewne konsekwencje, lubiane być wykorzystywanymi przez tych, którzy miastu czy innym życzą jak najgorzej.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us