Menu

Ciężkowicka OSP - walne zebranie

  • Autor 

podwaitr060216012Sobota w Ciężkowicach należała do strażaków zrzeszonych w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.
Tym razem tutaj odbyło się walne, sprawozdawczo wyborcze zebranie na którym podsumowano poprzednią kadencję zarządu i wybrano nowe władze.
Procedura wyboru każdego takiego gremium jest podobna. Najpierw zdawana jest relacja z działalności przez ostatnie cztery lata, potem zostają odczytane protokoły z działań komisji rewizyjnej i z zakresu gospodarki finansowej, a następnie udziela się, absolutorium dla odchodzącego zarządu, i wybiera nowy. O ile wszystko "w finansach i procedurach "gra" zarząd pozostaje taki, jak dotychczas.


W Ciężkowicach jednak w tym roku zmniejszono liczebność tego gremium z ośmiu do sześciu osób. Prowadzący zebranie druh Edward Baran sprawnie przeprowadził zebranych przez wszystkie głosowania.
podwaitr060216021Prezesem został ponownie druh Adrian Majewski, Naczelnikiem jednostki druh Zbigniew Gaj, sekretarzem druhna Katarzyna Morcinek, skarbnikiem druhna Joanna Ciołczyk, Zastępcą Naczelnika druh Robert Tarasek, a członkiem zarządu druh Józef Ziarko.

Na zebraniu, jak zwykle nie mogło zabraknąć przedstawiciela Prezydenta Jaworzna, którą była Zastępca Prezydenta Pani Monika Bryl.

Zarówno dla miasta działalność ochotniczych straży jest ważnym wsparciem w trosce o bezpieczeństwo, jak i dla straży miasto czynie wiele, aby ta mogła działać rozwijać się i zapobiegać zagrożeniom pożarowym.
podwaitr060216025W chwili wyboru owych władz OSP Pani Monika Bryl dziękowała za wspaniałą postawę wszystkich strażaków, również tych, którzy dopiero przygotowują się do prawdziwej służby, skupionym w drużynie młodzieżowej, która liczy tu 12 młodych członków i członkiń.

Do działalności, w tym pracy ale i do spędzania czasu pod skrzydłami dorosłych druhów rwie się młodzież, która tutaj upatruje swoich szans zaistnienia w środowisku lokalnym oraz poznania życia od strony odpowiedzialności za swoje czyny, obowiązkowości oraz wspólnej pracy dla lokalnego środowiska.

podwaitr060216006Być młodym strażakiem ? któż tego nie chciał w dzieciństwie. Niegdyś tylko chłopcy, dziś sporo dziewcząt fascynuje ubranie munduru, choćby tego polowego i zgłębiania tajników ratownictwa pożarowego, medycznego i ogólnego.
Ciężkowicka jednostka, wraz z innymi co roku organizuje dla młodzieży obozy szkoleniowo wypoczynkowe a zainteresowanie nimi przerasta wszelkie oczekiwania, jak mówiła w krótkiej swojej relacji druhna Joanna Ciołczyk, skarbnik, a zarazem organizatorka zajęć młodzieży. O ile pięć lat temu w takim obozie organizowanym w Wambierzycach uczestniczyło niewiele ponad 40 młodych strażaków, to w tym roku w dwa tygodnie po ogłoszeniu zapisów, na liście jest już niemal 90 chętnych.

podwaitr060216003Wszystkich członków regularnej jednostki OSP w Ciężkowicach jest trzydziestu, z tego w zebraniu uczestniczyło 27. To sprawiło, że zostało osiągnięte kworum i podjęte uchwały są ważne.

Wybrano oprócz zarządu komisję rewizyjną  komisję uchwał i wniosków oraz delegatów na zjazd miejski.

Zabierając głos, dotychczasowy i nowy Prezes, Adrian Majewski wymienił wiele działań w których uczestniczyli druhowie, w tym 18 wyjazdów na akcje ratownicze, udział w dzielnicowych i miejskich uroczystościach jako zabezpieczenie, przeprowadzenie wielu szkoleń oraz wykonanie niezbędnych remontów.

podwaitr060216028Zabierając głos, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie: bryg. Adam Rusek potwierdził znaczenie, jakie dla całości przeciwpożarowego zabezpieczenia w mieście należy do jednostek OSP, składając wszystkim podziękowania za współpracę, ale i zaprosił do korzystania ze szkoleń organizowanych przez PSP.

Na koniec rzeczowymi nagrodami zostali nagrodzeni najlepiej sprawujący się druhowie i druhny. Wraz z Prezesem wręczyła je Prezydent Pani Monika Bryl. A tego zaszczytu dostąpili: Arkadiusz Rogóż, Anita Tarasek, Tomasz Stachańczyk, Mariusz Stachańczyk, Damian Wiernek, Anna Siemek i Patryk Kalinowski.
I my życzymy strażakom wyłącznie czuwania, aby nie trzeba było swoich umiejętności wykorzystywać w trudnych akcjach, a jeżeli już takie się zdarzą, życzymy bezpiecznego powrotu do domu po każdej z nich.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us