Menu

OSP w Jeleniu odbyła zebranie walne

  • Autor 

 

ospjelen300116005Jak co roku w siedzibach Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się podsumowujące posiedzenia - walne zebrania sprawozdawczo wyborcze po pięcioletniej kadencji, rozpoczętej w roku 2011.

30 stycznia takie zebranie odbyło się w jeleniu. tamtejsza jednostka OSP, która na dziś liczy 43 członków - druhów, z czego 40 czynnych i 3 honorowych.

Jest to więc liczba spora. Dodatkowo jednostka może pochwalić się drużyną młodzieżową, liczącą 17 osób, z tego aż 7 dziewcząt!

Zebranie w sobotnie popołudnie zaszczyciło swoją obecnością wiele osobistości, w tym Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pani Monika Bryl, prezes Zarządu Miejskiego OSP, Pan Stanisław Kilian, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, pan Adam Rusek oraz Jego zastępca Tomasz Zymon.

Na uroczystość zaproszono również szefów zaprzyjaźnionych jednostek. A byli to:

ospjelen300116008Prezes OSP Dąbrowa Narodowa, Pan Wojciech Łukaszewski, Prezes OSP Osiedle Stałe, Pan Józef Skulich, Viceprezes OSP w Byczynie, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, Pan Adam Mamica, Z-ca Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej: kpt. Tomasz Likus.

Przybyli również przedstawiciele OSP Ciężkowice Panowie Józef Ziarko i Arkadiusz Rogóż.

Z ramienia rady Miejskiej w Jaworznie gościem był Pan Janusz Papuga.

Zebranie miało w pierwszej części typowo roboczy charakter. przedstawiono dokonania jednostki w przeciągu ostatnich lat,. jak i ubiegłego roku, zdano relację z zadań w jakich strażacy uczestniczyli, oraz rozliczono się z budżetu jednostki referując realizację wszystkich zadań.

Oprócz typowo strażackich interwencji, jednostka brała udział w wydarzeniach zarówno dzielnicowych jak i miejskich zabezpieczając je, a przy tym demonstrując sprzęt mieszkańcom.

Kulminacyjnym momentem zebrania było wybranie nowych władz, na które złożyli się wszyscy dotychczasowi druhowie.

ospjelen300116003Ze strony Urzędu Miejskiego, który bardzo ściśle współpracuje ze strażą pożarną na terenie poszczególnych dzielnic Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pani Monika Bryl powiedziała, że jest niezwykle mile zaskoczona przyjęciem w siedzibie jednostki. Podkreśliła wagę dobrej współpracy na obszarze bezpieczeństwa i edukacji profilaktycznej, która w Jeleniu jest doskonale zorganizowana.

Słowa podziękowania za wparcie miasta dla działań OSP padły z ust wielu druhów, a Pani Prezydent wyraziła przekonanie, że współpraca będzie się rozwijać coraz lepiej. Miasto będzie się starać wspierać jednostki zarówno finansowo, jak i organizacyjnie, co powinno przełożyć się na nieustanny wzrost efektywności działań wobec zagrożeń bezpieczeństwa pożarowego.

Z zebrania w Jeleńskiej jednostce OSP mamy serię zdjęć

Całość działalności OSP w Jeleniu można znaleźć na stronie internetowej www.osp-jelen.pl

 

.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us