Menu

GalHan zagrał kolędowo bluesowo rockowo. Pasterze nie zasnęli

  • Autor 

galhan160116019Zespół GalHan tym razem zaprosił na spotkanie kolędowe, czyli z muzyką kojarzącą się ze świętami Bożego Narodzenia i okresem noworocznym.
Piosenki, pieśni, kolędy w klimacie bluesrockowym, i polskie i zza dalekich naszych granic wywołały fale wspomnień i wiele rozczulenia wśród słuchaczy, bowiem zdominowane przez najbardziej znane i tak na prawdę mało wartościowe różnorakie wersji Jingle Bells, albo last Christmas nie są dobrym sposbem na wprowadzenie się w prawdziwy świąteczny klimat. Wprawdzie GalHan również mało tradycyjnie zagrał, i trudno tego oczekiwać od zespołu grającego bluesa, ale wprowadził do kolęd taki klimat, że zarówno tradycjonaliści jak i "nowocześni" powinni byli być zadowoleni.


galhan160116015Trochę mieszane uczucia ma się kiedy prawdziwa, kościelna kolęda brzmi wraz z publicznością w pubie, bo może się wydawać, że to nie miejsce na takie treści, ale... z drugiej strony może to sposób dotarcia z wieścią o narodzeniu Pana, do tych, którzy świątynię rzadko odwiedzają, a przy stoliku z piwem przesiadują całymi wieczorami?
Nie nam to oceniać. Koncert był tym bardziej wart przeżycia, że prawdopodobnie po raz ostatni słyszeliśmy przy perkusji Adama Pioskowika, który postanowił definitywnie rozstać się z instrumentem w chwili jubileuszu swojego przyjścia na świat.

Wobec tego zorganizowano muzykowi piękne pożegnanie, z śpiewem i życzeniami aby jednak wracał do muzyki, aby bywał na koncertach GalHana, bo jednak bez niego zespół już nie będzie taki sam, choć ponoć następca już jest wybrany.

 

Posłuchajmy dwóch kolęd GalHana i zobaczmy zdjęcia.
Członkowie zespołu: Voytek Urban ? vc; Tadeusz Sojka ? gt; Krzysztof Zielosko - gt; Michał Łyp ? bg; Adam Pioskowik ? dr; Marian Głuch ? keys; Maciek Wrona ? harp;

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us