Menu

Szlachetna Paczka - Szlachetna w stu procentach

  • Autor 

szlachetna paczka Termo Rex 1Akcja Szlachetna Paczka bije rekordy popularności ilość radości jaką dają darczyńcy i wolontariusze zupełnie bez osiągania żadnych profitów rośnie z roku na rok. Każda oddana złotówka, każdy podarek, trafiają bezpośrednio do rąk rodzin. Okazanie serca potrzebującym to wielka rzecz, która zasługuje na ogromną pochwałę i popularyzację.

TERMO - REX wsparł logistycznie Szlachetną Paczkę

58 rodzin z Jaworzna i okolic otrzymało pomoc od darczyńców, którzy w tym roku przyłączyli się do Szlachetnej Paczki. Swoje wsparcie logistyczne w organizacji akcji na terenie miasta udzieliła również firma TERMO- REX S.A.

szlachetna paczka Termo Rex12 i 13 grudnia odbył się wielki finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Warto przypomnieć, że przedsięwzięcie jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku Szlachetna Paczka odbyła się po raz 15.

W Jaworznie działało 22 wolontariuszy, a 58 rodzin otrzymało pomoc od darczyńców. Dodatkowo ten odział Szlachetnej Paczki był magazynem zastępczym. Przygotowano łącznie 941 paczek w tym 52 z innych rejonów. Średnia liczba osób robiących jeden podarunek to 49, a średnia wartość jednej paczki wyniosła 2 383,00 zł. Wzorem ubiegłego roku do Szlachetnej Paczki włączyła się również firma TERMO- REX.

Szlachetna Paczka- Od ubiegłego roku bierzemy udział w Szlachetnej Paczce. Nie pomagamy konkretnej rodzinie, ale użyczamy samochodu z kierowcą do rozwożenia prezentów po Jaworznie dla wszystkich potrzebujących. W tym roku również zapewniliśmy wsparcie logistyczne. Dodatkowo byliśmy Inwestorem Społecznym Paczki z naszego miasta - mówi Mariusz Byczek, kierownik działu handlowego i serwisu w firmie TERMO- REX S.A., który osobiście przez 2 dni rozwoził prezenty na terenie miasta i okolic.  

- Praca w Szlachetnej Paczce w roli Lidera przyniosła mi wiele satysfakcji i radości przez co mogłam spotkać wiele fantastycznych osób. A SAM Finał Szlachetnej Paczki dostarcza Nam wiele niezapomnianych wrażeń, emocji i historii. Poprzez swoją pracę w firmie TERMO-REX pozyskałam Inwestora Społecznego, któremu wszyscy bardzo dziękujemy. Podejmując pierwsze kroki pozyskania Inwestora nie wahałam się, ponieważ wiedziałam, że firma jest otwarta na pomoc. O Czym świadczy zeszłoroczne wsparcie ? przyznaje Agnieszka Byczek, liderka Szlachetnej Paczki 2015 z Jaworzna.

Należy pamiętać, że spółka z Jaworzna chętnie wspiera inicjatywy społeczne i charytatywne. - Staramy się być blisko ludzi potrzebujących pomocy i w miarę naszych możliwości odpowiadać na ich potrzeby - zapewnia Mariusz Byczek.
 
Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media
Autor Zdjęć: Patrycja Godzik
***
TERMO - REX S.A. z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym oraz stoczniowym. To również producent maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej. TERMO-REX S.A. jest także dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Firma zajmuje się ponadto detaliczną sprzedażą paliw pod marką PKN Orlen. Od 2012 r. Spółka notowana była na New Connect,  a w 2014 r. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us