Menu

Finał Przeglądu Humoru - Jubileuszowego

  • Autor  WIRT

smiejsie131215034To zasługa jednego z największych przyjaciół młodzieży, nauczyciela, wychowawcy a przy tym miłośnika pięknego słowa mówionego, pisanego, polonisty.
Organizatora i opiekuna szkolnych grup teatralnych, Pana Zbigniewa Adamczyka.

To Jego zasługa, że młodzież chce pokazać swoje talenty, ze "idzie" w kierunku czegoś więcej niż tylko posłusznego odrabiania zadań/ bawi się śpiewa, szlifuje talenty aktorskie.

smiejsie131215004W finale jubileuszowego XV Miejskiego Przeglądu Humoru "Śmiej się pan z tego", którego pomysłodawcą, organizatorem i oddanym opiekunem jest Pan Zbigniew, wystąpiło zaledwie czworo wykonawców - nie dopisali indywidualiści, którzy postanowili indywidualnie, że nie ma dla nich znaczenia nagroda.
Wystarczy, że pokazali się na warsztatach. Ich prawo - a problem dla jurorów, bo jakże podzielić, zmierzyć, zważyć, ocenić nagrody, które były jak zwykle w jaworznickim turnieju kabaretowym - zacne.


smiejsie131215019Znakomite świadectwo, że młodzieży żyje się w naszym kraju coraz lepiej. I niech tak będzie.

Trud podjęcia decyzji, kto lepszy, kto najlepszy wzięli na siebie jurorzy - Anita Staniek Lorek (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach), Michał Łyp (MDK) i Aleksander Tura - znany jaworznicki dyrektor, redaktor, muzyk, wokalista i tekściarz. Całe mnóstwo w jednym!

Kłopot - zdaniem p. A. Tury - polegał właśnie w niewielkiej liczbie występujących - jakże ich oceniać, kiedy brak wyraźnych różnic, które pojawiają się, gdy występujących jest wielu?

smiejsie131215054Postanowili więc obok nagród głównych docenić poszczególnych wykonawców. Nagrody specjalne za talent kabaretowy otrzymali: Gabriela Kośmider, Marysia Urbanik i Nadia Rzętała.

Dzięki sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń, Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu, Muzeum m. Jaworzna, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego nie mieli problemu z obdarowaniem uczestników turnieju kabaretowego. Tym razem było w czym wybierać.

smiejsie131215053Faworyt - Grupa Kabaretowa Umowny z Sosnowca - poszedł, zdaniem jurorów po bandzie. Znakomite skecze, które jaworznianie będą mogli oglądać w MDK w kolejną Niedzielę w MDK w dniu 17 stycznia o godz. 17. (zapraszamy) były przeznaczone dla zbyt dorosłej widowni.

Jurorzy zauważyli ich znakomity kunszt kabaretowy, lecz nie przystali na igranie aluzjami i nie tylko, z bardzo młodą widownią. Toteż zamiast zwycięstwa - zaledwie wyróżnienie.

smiejsie131215067Skorzystały z okazji najmłodsi - Mini Teatrzyk "Truskaweczki" prowadzony przez pomysłodawcę i organizatora konkursu, Zbigniewa Adamczyka i Alternatywny Teatrzyk Żółty Pluszowy Króliczek - pod opieką p. Bożeny Gredki.

To były spektakle może mniej kabaretowe, lecz za to niezwykle dynamiczne i ujmujące. A przy tym spełniły - zdaniem jurorów - wymagania regulaminowe.

O żołądki występujących zadbali - dyrektor D. Derda - całą skrzynką jabłek i firma Sukces - słodyczami. WSZOP obdarował wszystkich występujących (i nie tylko) długopisami i notatnikami. Nikt więc nie wychodził w niedzielę z MDK z pustymi rękoma.
Zapraszamy do obejrzenia GRAND PRIX na filmie oraz zdjęć z występów.
(film będzie dostępny po przesłaniu). 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us