Menu

Więcej za odpady - wyjaśnienia i wyliczenia

  • Autor  MJ

2015 11 26 210024Będziemy płacić więcej za "odpady" za ich wywóz i zagospodarowanie - tak, ale nie obchodzi nas nic - tylko wyjechać pojemnikiem za bramę, wystawić worek, a w budownictwie wielorodzinnym jak zwykle przejść się z kubełkiem do śmietnika. To nie nowość, że opozycja jest przeciw podwyżkom. Opozycja jest przeciw wszystkiemu, co zaproponuje prezydent bo trzeba krytykować. Tak naprawdę opozycja od roku, kiedy opozycją jest, nie zgłosiła jeszcze ani jednego sensownego argumentu, nie zaproponowała ani jednej konkretnej uchwały, żadnego projektu, mającego w wydźwięku jakąkolwiek troskę o mieszkańców i o dobro miasta, w tym o bezpieczeńtwo jego budżetu.

Jedynymi, którzy zabierają głos są w większości przypadków bezczelny radny Kozik, gadatliwa do bólu radna Sikora z logiką trudną do ogarnięcia dla zdecydowanej większości i radny Lehnort, którego kompetencję, podważyła Pani Prezydent Monika Bryl, konkretnie demaskując jego "intencje" podczas pierwszej sesji na której uczestniczyła jako Zastępca Prezydenta.
Jak podaje pewna stronka internetowa, mieszkańcy byli przeciw podwyżkom - tak zwana redakcja na której w dalszym ciągu ciąży odium kłamstw, za które skazał sąd.

2015 11 26 205656Gazeta i portal, których jedyną siłą jest to, że dopuszczają wyjątkowo chamskie, bezczelne teksty, i niecenzuralne komentarze, a jego senior potrafi do prezydenta wykrzyknąć ?morda w kubeł?, jako niby wolna prasa, Screen pochodzi z omawianego portalu - wypowiedź czytelnika...

No a jak się ma zachować grupa leśnych dziadków którzy od lat hejtują, przeszkadzają w sesjach, którzy bełkoczą w swoich zapytaniach i wnioskach byle bełkotać? Jak się mają zachować niespełnieni staruszkowie, którzy z pewnością niewiele już mogą, i dlatego mają czas i  jedyną rozrywką jest dla nich przyjście na sesje i zrobienie z siebie pośmiewiska, przeszkadzanie innym słuchającym obrad?

Mieszkańcy? Mieszkańcy cztery złote podwyżki przełkną, bo jest to równowartość jednego piwa na osobę, a więc nie tak dużo, a jednak za całkowitą kwotę 15 złotych każdy mieszkaniec może liczyć na szybki odbiór odpadów, odbiór ich w ilościach często o wiele bardziej przekraczających ilości mieszczące się w jednym kuble, nawet tym największym. Często w dni zbiórki selektywnej widzi się, zwłaszcza pod prywatnymi posesjami, po kilkanaście worów z plastikiem, czy szkłem, mniej z papierem, ale za to odpadów biodegradowalnych jest masa, po prostu cała masa.

Nie pali się już w ogrodach liści, kopcąc na całą okolicę. Wystarczy wrzucić je do worka i mieć w nosie to, co się z nimi stanie. Worów brązowych często wystawia się na chodnik po 10, 20 sztuk.
A więc czy 15 złotych na osobę to dużo? Nie, biorąc pod uwagę jakość usług, szybkość i częstotliwość ich wywozu, niespotykaną do tej pory wygodę.

2015 11 26 210417Porównywanie ceny z innymi miastami, jak to robią niektórzy ma style wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, co nic. Bo każde miasto ma inną strukturę powierzchnię, którą trzeba "objechać" śmieciarką i zapłacić za odbiór odpadów w wyspecjalizowanym zakładzie. Jest jeszcze przecież coroczna waloryzacja wynagrodzeń szeregowych pracowników, którzy pracują nad wyraz ciężko, jest potrzeba zapewnienia wielu innych elementów całej tej układanki, jaką jest gospodarka odpadami którą narzuca w określonej formie i zakresie USTAWA uchwalona przez sejm, a nie widzimisię radnych tej czy innej frakcji.

Owszem można wszystko robić taniej, ale czy chcemy, aby wory ze śmieciami walały się przed naszymi domami przez kilka dni, bo stary tabor nie wydala, bo brak formie pieniędzy na paliwo? Chyba nie, A więc szanowna opozycjo - trochę pomyślunku trochę woli pracy dla miasta, a nie przeciw jego władzom, i nie dla poklasku, który niby to zapewnia wam o wątpliwej moralności gazeta.

 
Opłata za śmieci - sesja z 26.11.2015r.

Radni sprawiali wrażenie, że i tak nie zrozumieli obszernych wyjaśnień, ale nasi czytelnicy zapewne będą w stanie wyciągnąć wnioski. Poniżej prezentujemy pełne wyjaśnienia w kwestiach dotyczących opłat za wywóz odpadów.Szkoda, że nie widać popisów elokwencji B.Sikory po 24 minucie, ale reakcja przewodniczącego i dyrektora wiele mówi. Kolejna obrończyni dobrych manier, która nie potrafi wysłuchać a potem się dziwi, że nic nie zrozumiała.

Posted by Prawda o Jaworznie on 26 listopada 2015

Odsyłamy do opublikowanego w ciekawym profilu na FB filmu prezentującego wyczerpująco powody ustalenia cen odpadów na 2016 rok.

http://www.facebook.com/PrawdaoJaworznie/videos/771170953005587/

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us