Menu

Krajobraz PO ?bitwie? - czyli o kulturze odchodzących. Czy tak wypada?

  • Autor  Arsen Lupin


biuropos1115 8Ludzie Platformy Obywatelskiej, odrzuceni i przegrani w wyborach, dokonują w całym kraju bardzo dziwnych rzeczy. Zaczęło się od Bronisława Komorowskiego, który po przegranych wyborach prezydenckich wypożyczył ?trochę? rzeczy z Kancelarii Prezydenta. Według doniesień medialnych pozbawione wyposażenia zostały również prezydenckie rezydencje,
z których zniknęły setki przedmiotów. Jaworzno też ma niechlubny przykład z działalności polityka PO ? byłego Senatora Bogusława Śmigielskiego.

Casus byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego to niejedyny z ostatnio ujawnionych przypadków rozstawania się ludzi Platformy z państwowymi stanowiskami. Szerokim echem odbija się również korytarzowa rozmowa nowego ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego z poprzednikiem z PO Markiem Biernackim. Nowy minister zastał ?puste biuro, puste szafy, żadnego pracownika?.

biuropos1115 9W Jaworznie z funkcją senatora pożegnał się Bogusław Śmigielski. Polityk Platformy Obywatelskiej na pożegnanie zostawił biuro, które nie nadaje się do użytku i wymaga kapitalnego remontu. Brzydko kończy się przygoda z wielką polityką pana Śmigielskiego, dziwi złośliwość w opróżnieniu pomieszczeń nawet z lamp, progów i ? umywalki. Nie poruszamy tu kwestii własności mebli ? być może należały do pana Śmigielskiego, ale i nawet to można było rozwiązać w cywilizowany sposób, umożliwiając pełnienie obowiązków w biurze nowemu posłowi PiS Dariuszowi Starzyckiemu, co nawet wśród wrogich sobie polityków w cywilizowanym świecie jest normą, świadczącą o pewnej kulturze zarówno politycznej, jak i osobistej. (D.T.)

Więcej w tej kategorii: Rękaw w kanale »
Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us