Menu

Uroczyście otwarta galeria GALENA zaprasza jaworznian

  • Autor 

galena191115018Chwila oczekiwania, rozbłysk świateł na scenie, kilka okolicznościowych przemówień i ... GALENA otwarta - Można zwiedzać.
Choć można było już zrobić pierwsze zakupy.
Dla zaproszonych gości swoje bramy otwarło wiele najbardziej atrakcyjnych, i co tu dużo mówić, dość drogich sklepów, ale przecież to otwarcie, pierwsze dla tzw Vipów zobowiązuje ich do pozostawienia w kasach sklepów dość pokaźnych sum.
A więc zegarki, biżuteria i oczywiście kosmetyki, które podobały się, oj podobały paniom, a i panowie nie okazywali niechęci, chociaż dla samych siebie trudniej im było wydać kilkaset złotych. W sumie prawdziwemu mężczyźnie wystarczają żyletki, płyn po goleniu i jakiś średniej klasy dezodorant. Facet ma pachnieć facetem. Tak, powiedzieć to dzisiejszym metro-, albo lumberseksualnym...


galena191115010Ale te rozważania zostawmy na alkowę, albo co najmniej salon domowy, a wróćmy do Galeny, która po błyskawicznym okresie budowy jest dla nas, mieszkańców Jaworzna.
Ale nie wolno nam zapominać jakie trudności stały przed inwestorem, a tym bardziej nie wolno dać się omamić i zapomnieć kto był przeciw, to rzucał kłody pod nogi.
A trudności były, co zaznaczył Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, podczas swojego wystąpienia przed zaproszonymi gośćmi, ale i wyraził wielką satysfakcję, że te trudności wraz z bardzo
zaangażowaną częścią jaworznian udało się pokonać.

galena191115020Po szefie miasta ksiądz Eugeniusz Cebulski poświęcił obiekt, a Pani Ewa Bobowska, Prezes PA NOVA podziękowała przyjaciołom, współpracownikom i jaworznianom za wspólną drogę do sukcesu.

Co do wyglądu galerii to można się naprawdę zachwycić. Bo to nie tylko piękna, nowa budowla, ale w każdym calu zaprojektowana tak, aby skojarzenia w każdym jej miejscu były jednoznaczne. Galena, czyli Błyszcz ołowiu ma swoją strukturę geometryczną - krystaliczną, która wszędzie w obiekcie jest podkreślana wielokątami widocznymi i na ścianach, stropach, a nawet w miejscach do siedzenia na pasażach.
Kolory są konsekwentnie kontynuowane w wielu miejscach, począwszy od parkingu i zdobiących go grafik ścian, na elementach toalet skończywszy...
Jest pięknie, ale to po postu trzeba zobaczyć samemu.

Całość prowadzili Maria Seweryn - nieco oszołomiona rozmachem inwestycji oraz Andrzej Sługocki, a artystycznie umilił inaugurację Marek Dyjak, który zaśpiewał swoje najznakomitsze piosenki, a potem świetnym jazzem zabawiała grupa muzyczna, której jednak słuchało niewielu - raczono się darmowym złotym trunkiem i czymś mocniejszym, i pałaszowano przygotowane specjały ze szwedzkiego stołu.

Od piątku zaczyna się regularna praca sklepów w galerii, a my zapraszamy do obejrzenia historycznych przemówień, które rozpoczęły nowa jakość handlu i usług w naszym mieście.

 

A poniżej piosenka z innego koncertu Marka Dyjaka w Jaworznie. Dzisiejszy był jednak nieco zagłuszony gwarem, co jest rzeczą naturalną, ale jednak lepiej słucha się takiej muzyki bez dodatkowych efektów.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us