Menu

W okolice Obrońców wkracza nowa sieć. Rozpoczęły się prace na Polowej

  • Autor 

polowa1015 5W ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej, Polowej, Pionierów, Cmentarnej i części ulicy Sławkowskiej wyremontowana zostanie sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Przez okres zimowy przygotowany został projekt. Teraz ruszyły prace w terenie.

W okresie przygotowawczym, tj. zimą i wczesną wiosną, mieszkańców ulic odwiedzali przedstawiciele firmy projektowej. Zbierali oni dane dotyczące m.in. przebiegu instalacji wodociągowej na prywatnych posesjach.

Dzięki temu wiadome jest, że zakres remontowanej infrastruktury obejmować będzie ponad 6 km sieci wodociągowej, a stalowe rurociągi zostaną zastąpione rurami oraz kształtkami polietylowymi. Na każdej odnodze prowadzącej do budynku zamontowana zostanie zasuwa. Remont przyłączy będzie wykonany do miejsca zabudowy wodomierza tj. w zależności
od obecnego rozwiązania - do budynku lub do studzienki wodomierzowej.

polowa1015 6Całe zadanie ma być zrealizowane do końca maja 2016 roku i kosztować ponad 2 mln zł.

Po remoncie, naruszone części nawierzchni zostaną odbudowane. Jednak większość prac będzie wykonywana metodą bezwykopową.

Ulica Polowa zaroiła się od maszyn i pracowników zaopatrzonych w wyspecjalizowany sprzęt. Upragniony remont dokonuje się na oczach mieszkańców. Najpierw zostanie wymieniona sieć wodociagowa, później nastąpią prace kanalizacyjne, a na koniec wejdzie MZDiM i zrobi drogę wraz z chodnikami.

polowa1015 1polowa1015 2polowa1015 3polowa1015 4

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us