Menu
reklama

Maria MaterlaSmolilo zabinska 750 Jacek Kielski 750Mariusz Kowalski 750Wiesław Więckowski Mariusz BurczyTeresa Kondoszek

reklama
reklama

Dzień otwarty oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb

2015 10 24 075359Nie masz pomysłu na weekend? Chcesz połączyć naukę z zabawą? 7 listopada przyjdź na dzień otwarty nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Jaworznie. Sprawdź co dzieje się ze ściekami, co to jest hala krat, komora hydrolizy czy reaktor wielofazowy. W sobotę 7 listopada mieszkańcy Jaworzna będą mieli okazję zwiedzić dopiero co zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków.

Jest to miejsce na co dzień niedostępne dla jaworznian, dlatego oferta jest tym bardziej kusząca. A co Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przygotowało na ten dzień?
Dzień otwarty wystartuje o godz. 9.00 kiedy to wszyscy chętni mieszkańców, którzy uprzednio zapiszą się na zwiedzanie, zostaną dowiezieni na teren oczyszczalni specjalnym busem. Zbiórka odbędzie się pod halą w centrum miasta. Na miejscu cała grupa zobaczy teren oczyszczalni i pozna specyfikę działania różnych urządzeń. Z myślą o mieszkańcach została stworzona ścieżka edukacyjna, która spodoba się zarówno dzieciom jak i dla dorosłym. Właśnie tak, w prosty sposób wyjaśni ona zasady funkcjonowania oczyszczalni ścieków.
- Ponadto pokażemy dwa filmu. Jeden, stworzony w technice 3D będzie prezentował proces oczyszczania ścieków. Drugi animowany film z kolei przygotowany dla dzieci, będzie prezentował korzyści wynikające z podłączenia się do kanalizacji. To wszystko dlatego, że w tym roku kończymy największy miejski projekt kanalizacyjny. Chcemy pokazać mieszkańcom, że unijne pieniądze zostały bardzo dobrze zainwestowane – podkreśla Sławomir Grucel, Rzecznik Prasowy MPWiK.
Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach – o 9.00 i 11.00. Dla bezpieczeństwa każda grupa może mieć max 20 osób. Zapisz się już teraz! Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmowane są do 4 listopada pod numerem 728-974-180.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us