Menu
reklama

Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI! Edycja 2015 rusza!


szpacka15 1Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Basia Kurdej-Szatan rozgrzewa serca mężczyzn, Julka Kamińska rozpoczyna poszukiwania bohaterów, a tysiące osób jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach. To znak ? rekrutacja wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI rozpoczęta!
Ponad 13 500 SuperW

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczy dobra wola.

 

szpacka15 2
Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki oraz dzieci z Akademii uczą się wygrywać, stają się sprawcze i przedsiębiorcze.
- Dzięki Paczce jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza ? mówi Kamil, wolontariusz Paczki z Krakowa.

szpacka15 3Leć walczyć z biedą

SuperW to wyższa jakość zaangażowania w wolontariat. SuperW Paczki przekracza swoje granice, odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, przeprowadza go od porażki w szkole do sukcesu w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro.
To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Zbyszek pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!
Paczka jednoczy naprawdę
Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach.

XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób ? potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!

szpacka15 4Zostań wolontariuszem Paczki lub Akademii
jeśli

- masz ukończone 18 lat,
- kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
- chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
- jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,
- bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.


Zadania wolontariusza:
- spotkanie z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji,
- współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin,
- współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie ? m. in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.
Jak się zgłosić?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl  
2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.
 Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Na zgłoszenia czekamy do 15 października!

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us