Menu

Impreza integracyjna Radnej Marzeny Czarny i Ogrodu "Jaśmin". Wieczór w ROD "Warpie"

dzialkijasminwarpie01509016Weekendowe podróże szlakiem jaworznickich dwóch ogrodów działkowych w sobotnie popołudnie rozpoczęliśmy od Ogrodu Jaśmin.
Ten ogród jak i wiele innych nie należy już do struktur ogólnopolskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mieszkańcy uprawiający wydzierżawiony kawałek ziemi postanowili zerwać ze strukturami wywodzącymi się z bardzo dawnych czasów i na własną rękę w ramach własnego stowarzyszenia działać na rzecz lokalnej społeczności.
O tym mówi Pani Małgorzata Kędzierska, prezes działkowiczów z Łubowca.


- Postanowiliśmy oderwać się od dotychczasowych struktur, zerwać z ową nomenklaturą, aby po swojemu poprowadzić działalność społeczną. Dzieje się to ku radości wszystkich korzystających z kilkudziesięciu działek przy ulicy Zubrzyckiego.
dzialkijasminwarpie01509027Popołudniową sobotnią imprezę dla dorosłych i dla dzieci zorganizowało stowarzyszenie wraz z Radną Miasta Jaworzna, Panią Marzeną Czarny, która okazała się doskonałą organizatorką zwłaszcza w kwestii zabaw i rozrywek dla dzieci. Autentyczne zaangażowanie w gry, zabawy i zapewnienie komfortu milusińskim spowodowało, że dzieciaki tłumnie przybyły, czy to z rodzicami - te młodsze, czy też same - nastolatki, i chętnie brały udział w grach zabawach i konkurencjach, w których można było wygrać symboliczne, ale bardzo miłe nagrody.Dzieciom zapewniono gry planszowe, układanie pięknych kolorowych fryzur, malowanie motywów na twarzyczkach, oraz słodki, owocowy i ciasteczkowy poczęstunek.
Wieczorem dla dorosłych zorganizowano muzykę taneczną, przy której zabawa, jak planowano trwała do późna.
dzialkijasminwarpie01509012Ogród odwiedzili Panowie Paweł Silbert i Dariusz Starzycki, którzy nie ukrywali swojego zainteresowania zarówno organizacją ogrodów, jak i sposobami uprawy ziemi na działkach.
Prezydent Jaworzna ma własny ogród, o który dba szczególnie mocno, a Jego Zastępca, pan Starzycki jest bardzo aktywnym działkowiczem posiadającym działkę w jednym z ogrodów w mieście.
Nie były niespodziankami więc rozmowy i szereg pytań dotyczących uprawianych gatunków zarówno drzew owocowych, warzyw, jak i roślin ozdobnych.

 dzialkijasminwarpie01509041Po kilkudziesięciominutowym pobycie w ?Jaśminie? prezydenci pojechali do kolejnego ogrodu, do którego zostali zaproszeni, mianowicie do ogrodu ?Warpie?.
Tam, jego gospodarz Pan Stanisław Kaptur powitał gości wybornymi owocami wyhodowanymi przez działkowców i zaprosił do Domu Działkowca, gdzie czekał ciepły i słodki poczęstunek.
Ogród Warpie również ma ustanowione własne stowarzyszenie, a będąc ogromną organizacją, zarządzającą aż 516 działkami jest świetną propozycją dla mieszkańców, którzy chcą mieć własny letni kącik, choć, jak przyznaje Pan Kaptur, dziś działkowicze coraz bardziej odchodzą od uprawy warzyw i owoców na rzecz roślin ozdobnych i traktowania działki jako  miejsca rekreacji i wypoczynku.
Tu również zorganizowano zabawę taneczna dla działkowców, trwającą do późnego wieczora.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us