Menu

Biegaj z Patrycją i z uśmiechem. Osiem tygodni przed nami

  • Autor 


biegajzpatrycja160915002 Tak, z uśmiechem, bo z twarzy Patrycji Włodarczyk, uśmiech nie znika właściwie w ogóle. Nawet gdy podejmuje wysiłek fizyczny to na twarzy widać radość, a w oczach figlarne promyki.
To powoduje, że natychmiast zjednuje sobie sympatię każdego, a sposób w jaki rozmawia sprawia, że natychmiast chce się pobiec za nią na nawet bardo dłuuugi trening.
Przekonali się o tym ci, którzy przyszli na pierwsze spotkanie z mającego trwać osiem tygodni cyklu pod hasłem ?Biegaj z Patrycją?.


To wspierane przez Miasto i MCKiS przedsięwzięcie, mające być kolejną propozycją dla mieszkańców, oderwania się od codziennego przesiadywania przez telewizorem, albo od leżenia, podczas którego kilogramy "wzmacniają nasz organizm".
Sport masowy w Jaworznie wciąga coraz szersze kręgi mieszkańców co zwiastuje dobre zdrowie i dobry nastrój jaworznian na co dzień, jeśli tylko oczywiście podejmą wyzwanie wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Oczywiście takie inicjatywy rozwijają się powoli. Przeciętny zjadacz chleba nieufnie podchodzi do 'występowania" na forum publicznym. A to "bo się będą ze mnie śmiać", a to ?bo to nic nie daje", a "bo to może nie dziś"...
Wymówek jest mnóstwo. Rzecz w tym, żeby raz się zmobilizować i zapomnieć o swoich mankamentach fizycznych, czy kondycyjnych i zdobyć się na gest odwagi.
Okaże się, że z takich inicjatyw korzystają nie tylko sportowcy, sportowcy amatorzy, ale i zwykli ludzie, którzy dochodzą do wniosku, że szybkie tycie, to krótkie życie.
Na stadion przybyło kilkanaście osób, co było wynikiem bardzo dobrym jak na nasze zaspane miejskie społeczeństwo, z czego kilka osób raźno przystąpiło do ćwiczeń - krótkiej rozgrzewki, a potem do regularnego treningu, który jednak był dostosowany do każdego. I do nastolatka i osób, u których rozpoczęły się już "siątki..." (Pięćdzie...siątki, sześćdzie...siątki..)

Patrycja Włodarczyk - specjalistka od długich i średnich dystansów. Trzykrotna mistrzyni Polski (2001 - bieg na 3000 metrów z przeszkodami, 2003 - bieg na 3000 metrów z przeszkodami i bieg na 10 000 metrów). Wicemistrzyni na 3000 metrów z przeszkodami w 2002 i brązowa medalistka w półmaratonie z 2010 i w maratonie w 2011. W 2014 roku jaworznianka zwyciężyła Silesia Marathon w kategorii kobiet. Wielokrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta, Sportowymi Nagrodami Miasta Jaworzna.


biegajzpatrycja160915008Podstawową rzeczą, jakiej dowiedzieli się przybyli było to, że nie będzie to tylko bieganie jako takie. Pani Patrycja Włodarczyk doradzi w kwestii odzieży, obuwia, w temacie częstotliwości treningów, ich zawartości w sensie ćwiczeń i sposobów pokonywania kilometrów, oraz w kwestii bardziej nazwijmy je, profesjonalnych, czyli związanych z oddechem, umiejętnością regeneracji organizmu, czy też umiejętności pokonywania kryzysów podczas dłuższych biegów, czy też w końcu zawodów, do których wraz z naszą mistrzynią, pod jej okiem można się przygotowywać, czy też wspierać swoje przygotowania.
My mamy dla zwolenników biegania, dla przeciwników, ale przede wszystkim dla niezdecydowanych relację filmową na której Pani Patrycja sama zachęca do udziału w zupełnie bezpłatnych, ciekawych zajęciach, podczas których oprócz uprawiania sportu można liczyć na humor, doskonałą atmosferę i towarzystwo świetnych, bardzo pozytywnie zakręconych ludzi.
Na koniec filmu niespodzianka ? zapytaliśmy jedną z uczestniczek o jej zdanie na temat biegania.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us