Menu

III Regaty Kajakowe na Sosinie. Kolejny sukces sportu masowego w Jaworznie

  • Autor 

kajaki260915013Na takim sprzęcie można wygrywać! Mówili ci, którzy przegrali wyścig kajakowy dwójek męskich w ramach regat kajakowych zorganizowanych po raz trzeci na Sosinie.
Na takim, podobno gwarantującym sukces sprzęcie popłynęła ekipa Tadeusz Kaczmarek i Sławomir Zientara i wygrała prestiżową kategorię regat.
Zawsze jest jakiś powód, dla którego się przegrywa. Tym prawdziwym była chyba siła mięśni, doświadczenie, regularne treningi i siła woli.
Kilka lat temu odwiedziliśmy Pana Tadeusza Kaczmarka na codziennym porannym pływaniu kajakiem. W ten sposób można dojść do sukcesów, a łatwo nie było, bo na starcie, oprócz zwykłych pasjonatów - amatorów, stanęli prawdziwi mocarze.
Wprawdzie stawka rozbiła się po różnych kategoriach, to jednak respekt wskazany, a wręcz obowiązkowy.


kajaki260915008Wśród Pań pojawiła się ikona chrzanowskiego sportu masowego, Pani Jolanta Niedzielczyk.

Wpisując w wyszukiwarkę jej nazwisko znajdujemy szereg imprez w jakich uczestniczy - Nordic Walking, biegi maratońskie, czy też zimowe popisy morsów.

Pani Jolanta zdeklasowała wszystkich oprócz jednego naszego zawodnika, który był generalnie pierwszy na mecie, ale po zakończeniu wyścigu powiedział: ?Oj było ciężko?.
kajaki260915007Wygrał dosłownie o włos. Tym naszym zwycięzcą była Pan Robert Studziżba, który jest jednym z najbardziej znanych jaworznickich gigantów sportu.

Po raz kolejny okazało się, że sport jaworznicki to nie bajka, to nie pobożne życzenie, ale realne działanie, skupiające coraz więcej osób w różnym wieku.

Nie ma się co dziwić, że na tego typu imprezy nie przychodzą ci, którzy jaworznicki sport krytykują. Nie chcą go wesprzeć, nie chcą przyłączyć się do jego rozwoju, zburzyłoby to ich koncepcję opluwania własnego miasta, ale i wygodnie im siedzieć z założonymi rękami i jechać na koniku bezczynności i krytykanctwa.

kajaki260915045Cóż, gdyby na sporcie masowym można było zarobić, to różni działacze, prezesi i inni mądrale,  pewnie zauważyliby to czy tamto. Niestety, a może i ?stety?. Może i dobrze, że tak zwanych hejterów nie ma na wspaniałych imprezach masowych, bo ich obecność mogłaby co najwyżej zepsuć powietrze w okolicy.

Bawiono się wybornie, jedzono smaczne zakąski, wymieniono się wrażeniami i wręczono nagrody. Puchary zwycięzcom, a upominki wszystkim uczestnikom. Kolejne regaty za rok i jest już pewne, że nie straszna kajakarzom słota, chód. Ważne zaangażowanie i wiara w to, ze po prostu sport to zdrowie.

 A oto wyniki III Regat Kajakowych:

Kat. K1 Kobiet:
1. Jolanta Niedzielczyk (Chrzanów)
2. Katarzyna Smolarczyk (Kraków)

Kat. K1 Mężczyzn:
1. Robert Studziżba (Jaworzno)
2. Kazimierz Wysocki (Chrzanów)
3. Piotr Pisula (Katowice)

Kat. K2 Kobiet:
1. Joanna Reus/Marzena Musiał (Jaworzno)

Kat. K2 Mężczyzn:
1. Tadeusz Kaczmarek/Sławomir Zientara (Jaworzno)
2. Marcin Tosza/Damian Szykuła (Jaworzno)
3. Janusz Jarzynka/Jacek Stochmal (Jaworzno)

Kat. Miksty:
1. Katarzyna Kulawik/Artur Głodek (Sosnowiec)
2. Bożena Szyszko/Robert Szyszko (Jaworzno)
3. Karolina Ryś/Jakub Mocek (Jaworzno)

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us