Menu

Tradycyjne ognisko Przyjaźni Jaworznickiej

  • Autor 

ogniskoprzyjazn15 2W ostatnią sobotę wakacji członkowie Stowarzyszenia Katolickiego Przyjaźń Jaworznicka spotkali się w bardzo miłych okolicznościach w miejscu, które jako jedno z najstarszych w mieście służyło zawsze do organizacji pikników, ognisk, spacerów, pieczonych i innych plenerowych spotkań. To Chrząstówka, do dziś pozostająca w niezmienionym stanie od kilkudziesięciu lat. Jedyne zmiany dotyczą sprzątania tego nieformalnego parku, usuwania śmieci pozostawionych niestety czasem przez jaworznian i pielęgnacji drzew i krzewów oraz trawnika.

Wielką przyjemnością jest przebywanie w tym miejscu, a kiedy dochodzi towarzystwo prawdziwych miłośników naszego miasta, kultywujących tradycje i przyjaźń, nie tylko tę w nazwie stowarzyszenia, ale autentyczne wartości szacunku dla siebie nawzajem i dla innych.

Na zaproszenie władz stowarzyszenia przybył na ognisko Pan Dariusz Starzycki, który z wielką satysfakcją wypowiedział się o działalności "Przyjaźni" wspierając ją swoją osobą w pełni.

Tylko chwilę zajęła oficjalna część powitań i podsumowań minionego okresu roku, a potem wszyscy zebrani jęli oddawać się przyjemności degustacji wspaniałych pieczonych.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us