Menu
reklama

Wędkarskie zawody niepełnosprawnych

zawodyjelennioepel082015fin014Koniec wakacji i początek września to początek sezonu jesiennego wśród wędkarzy. Rozpoczynają się serie zawodów, które w końcu roku będą decydowały o klasyfikacji pucharowej. Ale wędkarze spotykają się również towarzysko.

Takie towarzyskie zawody w dyscyplinie spławikowej odbyły się w kole nr 94 w Jeleniu.

Wzięło w nich udział 11 zawodników, co w zwykłych warunkach byłoby liczbą bardzo małą, ale tym razem stanowiska nad woda zajęli niepełnosprawni z Jaworzna i okolicznych miast - Mikołowa, Lędzin, Międzyrzecza, Brzezinki i Rozkochowa.

Doskonale przygotowani wędkarze rozpoczęli łowienie o 9.00 a zakończyli o 11.45.

Ryba brała ze zmiennym szczęściem, ale byli tacy, którzy nałowili całkiem sporo i to dużych sztuk. największą rybę złowił Pan Mirosław Kempka - był oto leszcz, około 30 dekagramów.

On też wygrał całe zawody a na drugim miejscu uplasowała się pani Maria Sojka.

Trzecie miejsce zajął Mateusz Proksa. Wszyscy tym razem z rodzimego koła w Jeleniu.

na dalszych pozycjach znaleźli się Teresa Buszkiewicz, Józef Kałuża, Ludwik Narolski, Michał Grzegorczyk, Mieczysław Żywioł, Stanisław Fudała, Bogdan Stryczek i Adam Walczak.

zawodyjelennioepel082015fin036Nagrody - oczywiście związane z wędkarstwem, oraz zestawy upominków z Urzędu Miejskiego wręczył Pan Dariusz Starzycki I zastępca prezydenta Jaworzna, który ostatnio bardzo zainteresował się dyscypliną, jaką jest wędkarstwo. Wiele pytań zadawanych zawodnikom i działaczom PZW świadczy o tym, że być może już niedługo będziemy mogli zobaczyć Pana Starzyckiego na rybach. O ile czas oczywiście pozwoli, ale na kilkugodzinny popołudniowy wypad nad wodę, czas się zawsze znajdzie. A smak własnoręcznie złowionej ryby jest smakiem nie do przecenienia.

Na zawodach goszczono oprócz działacz koła w Jeleniu również radnego, Pana Janusza Papugę.

Sędziował Pan Zenon Proksa, a sekretarzem był Pan Janusz Pluta.

Z zawodów mamy galerię zdjęć.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us