Menu

Chamstwo jaworznickiego radnego - ostra reakcja Pana Dariusza Starzyckiego

  • Autor  MJ

koyikstandardz

Ogólnikowo -

Radny Marcin Kozik przez dwa miesiące wakacji bez wątpienia poświęcił masę czasu na przygotowywanie swych ciętych ripost, które z chęcią wykorzystuje podczas sesji Rady Miejskiej. Widać słownik przysłów, związków frazeologicznych i wyrażeń bezczelnych poszedł w ruch, a upust przyswojonej w wolnym czasie ?wiedzy" radny dawał przy każdej swojej wypowiedzi. Radnemu przynajmniej trochę powiedzonek zostało w głowie dzięki temu studiowaniu, radna Sikora natomiast swoimi wypowiedziami udowodniła, że niczego się nie nauczyła przed te dwa miesiące. Nic przez wakacje się nie zmieniło, nadal odsyła dyskutantów do słownika, nadal obraża się, że się jej nie wybiera do rady społecznej, a nawet jak się ją wybiera, to ona by wolała z kolegą, sama to ona nie idzie.

Promienie słońca w upalne dni przygrzały w głowy, ale nie wypaliły z nich skłonności do dziecinady i żenujących przegadywanek.

Nadzieja na jakąkolwiek poprawę kultury i merytoryki w procedowaniu prysła, nim zdążyła zaiskrzyć. Uspokajające jest to, że przynajmniej pewna rutyna comiesięcznego kabaretu okazała się niezmienna i przynajmniej ta część życia może być pewna.
"A dałby pan tą Komisję Rewizyjną.." - to zdanie wypowiedziane przez radną Sikorę mówi wszystko o poziomie wypowiedzi pani, która innym zaleca używanie słownika - czyżby jedyną książką, jaką czytała radna i zdołała jej tytuł zapamiętać, był słownik?
Wypowiedzi radnej Sikory podsumowuje zresztą także prośba o "jakieś ekrany" oddzielające plac zabaw na ul. Cyprysowej od bloku. Miłego dnia...

Konkret 1

Niewiarygodnie chamskie, niespotykane do tej pory, oburzające zachowanie radnego Marcina Kozika na sesji Rady Miejskiej zapewne będzie miało szeroki medialny oddźwięk.

Takiego braku kultury w historii jeszcze nie zaprezentował w Jaworznie nikt na przestrzeni 25 lat niepodległości, a i wcześniej, za czasów komuny. Wypowiadać się w stronę kobiety, bo nie mówimy o radnej, nie członkini partii, ale najzwyczajniej kobiety, zasłużonej dla miasta, dla miejskiej społeczności, lubianej w środowisku, słowami które niegdyś w sposób równie obraźliwy wypowiedział się do kobiety w sposób karygodny jeden z przywódców, to skandal godny największego potępienia.

"Pani jutro dalej będzie brzydka" - to część wypowiedzi, którą można usłyszeć na przytoczonym fragmencie. Wprawdzie radny zasłaniał się słowem metafora, ale nawet z tym określeniem jego zachowanie nie licuje z jakimokolwiek standardami.
Niestety nasz, redakcyjny zasób słownictwa jest zbyt ubogi, ale również mamy odpowiedni zasób kultury, aby nie używać słów niecenzuralnych, aby dostatecznie dosadnie określić postawę i poziom kultury radnego. Młody wiek, słabe poparcie podczas wyborów zapewne mobilizują radnego do aktywności na niwie miejskiego gremium, jednak wydaje się, że postawa radnego to porażka jego wychowawców, nauczycieli i... środowiska w którym sie wychowywał i dorastał.

Po wysłuchaniu wypowiedzi radnego zachęcamy do wyciągnięcia wniosków co do zasadności zasiadania w Radzie miejskiej osób pokroju takiego.

Na słowa radengo Kozika odpowiedział Pan Darisusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Jaworzna, Przewodniczacy Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie. 

Pan Prezydent Starzycki, jako osoba wysokiego morale i wielkiej kultury osobistej jest zbulwersowany jakością wypowiedzi publicznych radnego Kozika, posuwającego się do najgorszych słów i do języka rynsztoka, aby tylko zwrócić na siebie uwagę.

Niestety radny Kozik ani myślał przeprosić radnej, którą obraził, do czego był wezwany przez prezydenta, a jedynie w dalszym ciągu buńczucznie wypowiadał się w kolejnych tematach.

 

 Konkret 2

Wątpliwości rozwiane całkowicie

W związku i interpelacją radnego Marcina Kozika dotyczącą sprawy punktu obsługi mieszkańców galerii Galena, rozpętanej przez gazetkę wiadomego tytułu, głos zabrał Prezydent Miasta, Pan Paweł Silbert który jasno określił całą sprawę wyjaśniając dogłębnie historię propozycji i błyskawicznej rezygnacji z takiego pomysłu.

Na filmie przytaczamy całą odpowiedź Prezydenta, mając niestety nikłą nadzieję, że radny, który wydaje się być bardziej celebrytą, chcącym błyszczeć niestandardowym, często nieprzyzwoitym zachowaniem, niż prawdziwym społecznikiem chcącym pracować dla miasta, zrezygnuje z drążenia sprawy.

Po wypowiedzi prezydenta również opis sytuacji przez Sekretarz Miasta, Panią Ewę Sidełko Paleczny.

Wypowiedzi tych osób są konkretne, rzeczowe i kompleksowe.

Zalecamy ich wysłuchanie i wyciągnięcie wniosków co do awanturnictwa jaworznickiej gazety oraz radnego, o którego karygodnym wybryku, zachowaniu wobec kobiety, piszemy wyżej, a także innych radnych, którzy raczej ani czytać, ani słuchać ze zrozumieniem nie potrafią.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us