Menu

Wędkarskie zmagania dzieci i młodzieży w kole PZW Jeleń

  • Autor 

zawodyjelen082015fin078Dwie i pół godziny zmagali się młodzi wędkarze z letniej szkółki prowadzonej przez zarząd koła PZW w jeleniu, a mającego w swojej gestii zbiornik wodny zwany Grajdołkiem. To mające w najgłębszych miejscach podobno nawet ponad 5 metrów "oczko" kryje w swoich głębiach prawdziwe potwory. Słyszano o ogromnych sumach, które niemal wciągnęły do wody wędkarzy, a niedawno wyłowiono tołpygę o wadze ponad 20 kilogramów. W takim tajemniczym i zarazem atrakcyjnym miejscu dzieci uczący się łowić pod opieką doświadczonych wędkarzy, mogły wypróbować swoje nabyte wiadomości i umiejętności z dziedziny wędkarstwa.

zawodyjelen082015fin004Rozpoczęto od zebrania się w godzinach rannych i wylosowania stanowisk. Po odprawie, podczas której określono zasady rywalizacji, młodziki rozeszły się na stanowiska, a o godzinie 9 rozpoczęło się łowienie. Ryba nie była skłonna do współpracy w większości miejsc, toteż większość wędkarzy było nieco zniecierpliwionych i z zazdrością patrzyli na tych, którym ryba "podeszła".

Ale wędkowanie to nie tylko ryby. To cała otoczka siedzenia nad wodą, przygotowania, emocje związane z oczekiwaniem na rybę.

Najmłodsza uczestniczka - to niewiarygodne, ale doskonale radząca sobie z długim na pięć metrów wędziskiem - batem, miała 4 lata! Wiek uczestników sięgał kilkunastu lat. Jednym pomagali rodzice, inni sami zmagali się z żyłką, haczykiem i robalami nadziewanymi nań w celu zachęcenia ryby do "wzięcia".

Po 150 minutach intensywnych działań zakończono zawody, zważono ryby i rozdano nagrody.

zawodyjelen082015fin057Emocje udzieliły się również zaproszonym na zawody gościom w osobach Zastępców Prezydenta Miasta, Panom Dariuszowi Starzyckiemu i Tadeuszowi Kaczmarkowi.

Zawodom przypatrywali się również Panowie: Radny Janusz Papuga i Dyrektor MCKiS Sebastian Kuś.

Każdy z uczestników dostał nagrodę, jako że w rywalizacji młodzieży nie chodzi wyłącznie o zaszczyty związane z zajętymi miejscami na podium ale o edukację ekologiczno - ichtiologiczną, powiązaną z nabyciem umiejętności oraz zasad zachowania się nad wodą i uszanowania przyrody.

Po wszystkich zaplanowanych punktach programu gości i uczestników ugoszczono ciepłym i słodkim poczęstunkiem, a na koniec zrobiono serię wspólnych zdjęć.

Wśród tych, którym koło PZW w Jeleniu chce podziękować za zakupienie nagród i pomoc w organizacji zawodów znaleźli się:

Sklep Wędkarski Elżbieta Bogusław Fudała

Firma remontowo Budowlana Dominik Wróbel

Elcomp Jarosław Kowalczyk

Maria i Dariusz Materla

Janusz Papuga

Urząd Miejski w Jaworznie

Firma Pokale Adam Czamberg

Sklep Wędkarski Jacek Mlostek

Ireneusz Mital

Zbigniew jara

Dom Kultury w Jeleniu.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us