Menu

Kolejna próba awanturniczej manipulacji prywatnej gazety - ciąg dalszy

  • Autor 

2015 08 25 120459Gadał dziad do obrazu...

Groch o ścianę...

dziad swoje, baba swoje...

tak w skrócie należałoby ocenić postawę redaktorów gazetki jak i radnych bezradnych, którzy mimo konkretnego i diametralnego wyjaśnienia sytuacji z Galeną, nadal drążą sprawę w sposób "godny" upartego osła. I to po miesiącu od sprawy, o której już wszyscy zapomnieli !

 

Już po publikacji urzędu miejskiego, już po naszym rozwianiu wątpliwości, w prywatnym medium ukazał się kolejny paszkwil drążący sprawę. Tym razem oddaje się głos radnym który ponoć uznają pomysł za skandaliczny.

Jak może byś skandaliczny, skoro został natychmiast po jego przedstawieniu odrzucony?

Są w różnych miastach tego typu punkty w budynkach nie związanych z urzędami miejskimi. Być może było tak, że próbowano "przymierzyć się" do takiego rozwiązania w Jaworznie, ale kiedy okazało się że koszty są niebagatelne, prezydent pomysł odrzucił.

Pozwalamy sobie skorzystać z wypowiedzi Prezydenta na portalu społecznościowym w omawianej sprawie.

2015 08 25 172656


"Radni oburzeni pomysłem budowy biura UM w Galenie."

A mieszkańcy sa oburzeni tym, że mają radnych którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem i przyjmować do wiadomości faktów oczywistych.


Ale temat dobry do zniechęcania mieszkańców i kierowania bzdurnych zarzutów przeciwko urzędnikom i prezydentowi, więc radni, ale nie generalizujmy - dwaj radni opozycji oraz jeden były radny, chcą się wykazać swoją elokwencją i tak zwaną dbałością o miasto i zachowują się jakby nie słyszeli nie widzieli, nie czytali ze zrozumieniem. Cóż, nie ma się własnych pomysłów na działalność publiczna, to szuka się dziury w całym.

 

Zapewne czołówka środowej gazetki, pewnie będzie popłuczynami sprawy której w zasadzie nie było. Ale czegóż się nie robi aby skłócić mieszkańców, aby zniszczyć współpracę.

 

 

 


 

Artykuł z 2015-08-25 12:02:47

W ostatnich dniach w sieci pojawiła się informacja jakoby w Galerii Galena miało powstać biuro obsługiwane przez urząd miejski w Jaworznie.

Na podstawie plotki prywatna strona internetowa będąca sieciowym narzędziem redakcji gazety niejednokrotnie skazanej za kłamstwa, oraz manipulująca wszelkimi informacjami, mającymi zdyskredytować pracę Urzędu Miejskiego i urzędującego prezydenta, napisała sugerujący taki fakt artykuł, a w ślad za nią poszli przeciwnicy polityczni na portalach społecznościowych, wśród nich radny Marcin Kozik (ten, który na sesję rady Miejskiej przynosi zabawki z piaskownicy)

Na zdjęciu niewybredna wypowiedź radnego.

2015 08 25 114832

Wśród wielu propozycji dotyczących działalności Urzędu miejskiego pojawiają się różne. I takie do zastosowania natychmiast, i takie, które wymagają przemyśleń, i takie, które są nie do zaakceptowania, ale spośród nich rodzi się całokształt działalności, która powoduje, że nasze miasto jest innowacyjne i zmierzające ku rozwojowi.  Taką propozycją wyłacznie do rozpatrzenia, jako jedna z wielu, była omawiana tutaj.

Oczywiście, ze są i tacy ludzie, którzy chcą za wszelką cenę zniszczyć to, co w Jaworznie dobre, obrazić ludzi pracujących dla miasta, mających sukcesy w jego promowaniu i rozwoju.

Tak buńczuczne i awanturnicze zachowania są wodą na młyn prywatnej gazety, która posługuje się podłością, plugawymi metodami, manipulacją i kłamstwem, aby w miejskiej społeczności spowodować wrażenie, że miasto jest złe.

Miasto złe nie jest i coraz więcej oznak tego, że tu warto żyć, uczyć się i pracować widocznych jest gołym okiem.

A tymczasem przytaczamy artykuł ze strony miejskiej będącym oficjalnym stanowiskiem Urzędu w sprawie rozdmuchanej przez nieodpowiedzialnych zdziecinniałych awanturników o złej woli.

Komunikat Urzędu Miejskiego w Jaworznie www.jaworzno.pl

25 sierpnia 2015, 11:13

Nieprawdziwą jest informacja sugerująca, iż w powstającej w Jaworznie galerii handlowej "Galena" może zostać utworzony punkt obsługi mieszkańców Urzędu Miejskiego. Informacja ta pojawiła się na portalu www.jaw.pl (w materiale pt. "W Galenie będzie biuro Urzędu Miejskiego? Ma kosztować ok. 200 tys. zł rocznie" z 24 sierpnia 2015 r.) oraz w gazecie "Co Tydzień" z 19 sierpnia 2015 r (Blog pt. "W 13. roku panowania...").

Taka propozycja została przedstawiona na Kolegium Konsultacyjnym Prezydenta Miasta, które odbyło się 20 lipca br., jednak po jej przeanalizowaniu prezydent Paweł Silbert negatywnie ocenił projekt i nie wyraził zgody na utworzenie takiego punktu w "Galenie".

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us