Menu

Poluzjanci i uczestnicy warsztatów PoluZone na rynku w Jaworznie - nowe zdjęcia już u nas!

  • Autor 

 

Polu Zone 2016 ZAPRASZAMY TUTAJ

A poniżej o Polu Zone 2015

poluzone310715071Tak naprawdę festiwal Energii zaczął się w poniedziałek, ale nazwijmy te kilka dni do piątku wstępem do FE 2015, bo dopiero 31 lipca odbyła się spektakularna impreza będąca preludium do tego, co ma się dziać w sobotę, 1 sierpnia.

Kulminacyjnym punktem tego tygodnia był występ zespołu Poluzjanci, czyli supergrupy złożonej z rewelacyjnych muzyków, których nazwiska nie są wymieniane w komercyjnych stacjach radiowych, a jednak są to specjaliści najwyższej kasy, muzycy sesyjni, dla których nie światła scen, a możliwość grania jest rzeczą najważniejszą.

Zanim jednak Poluzjanci weszli na scenę, dwie godziny wcześniej zaczął się koncert uczestników warsztatów PoluZone, czyli lekcji, które młodym muzykom dawali członkowie supergrupy.

poluzone310715062Kto chodził na codzienne występy na rynku, pod małym namiocikiem, dostrzegł postępy głównie wokalistów, jakie zrobili po kilku dniach słuchania porad mistrzów i ćwiczeń z nimi.

Dziś, w piątek, na scenie tylko resztki tremy mogły spowodować, że coś mogło nie wyjść tak, jak się chciało, jednak były to błędy , a raczej błędziki niezauważalne dla przeciętnego słuchacza, toteż w stronę sceny sypały się brawa, a wręcz owacje.

Poluzjanci z właściwym sobie profesjonalizmem wykonali kilkanaście utworów bardzo do sobie zbliżonych klimatem, jak to oni, zachęcając publiczność do wspólnego śpiewania znanych utworów, jak i do beztroskiej zabawy pod sceną i w dalszych okolicach rynku.

Jak się bawiono w piątkowy wieczór można zobaczyć na naszych ZDJĘCIACH W GALERII

A poniżej zdjecia, których autorem jest Kamil Wędzicha https://www.facebook.com/onionphoto

 

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us