Menu

Piecza zastępcza w Jaworznie - Chętni do wolontariatu?

pieczzas0715W czerwcu 2015 roku zakończyła się II edycja wolontariackiej akcji, którego celem było wsparcie edukacyjne podopiecznych Działu Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie. Zadanie wolontariuszy polegało na udzielaniu dzieciom i młodzieży, wychowankom rodzin zastępczych, nieodpłatnych korepetycji z przedmiotów, z których chcą oni poprawić swoje wyniki w szkole.
W czasie roku szkolnego 2014/2015 działania MOPS-u odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie oraz w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków, dzięki uprzejmości dyrekcji obu placówek oraz przy dużym wsparciu ich pracowników. W spotkaniach odbywających się cotygodniowo w obu miejscach wzięło udział 16 wolontariuszy, którzy w sumie udzieli 210 godzin korepetycji. Pomoc w nauce uzyskało w ten sposób 18 osób.
Ponadto wsparcie wolontariackie było udzielane na terenie Gimnazjum nr 9 w Jaworznie dla tych podopiecznych MOPS-u, którzy są uczniami tej szkoły. Akcja została wsparta przez 4 uczniów tej szkoły oraz Pana Daniela Taraska ? opiekuna Koła Wolontariatu ?Sursum Corda?.
Działalność wolontariacka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie rozwinęła by się bez wsparcia pedagogów szkolnych ? szczególnie podziękowania należy się Pani Magdalenie Paluch z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Pani Monice Dzierwie-Sosce z Gimnazjum nr 3.
Wolontariusze to przede wszystkim uczniowie jaworznickich szkół, ale także ich - obecnie już studiujący - absolwenci. Do pomocy udało się także zaangażować wolontariuszkę pracującą na co dzień w jednej z jaworznickich placówek kulturalnych.
Na początku semestru 2015/2016 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworznie planuje ruszyć z kolejną edycją wolontariatu skierowanego do wychowanków pieczy zastępczej. W dalszym ciągu poszukiwani będą wolontariusze chętni wesprzeć swoich rówieśników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i pomóc im w nauce.

Osoby zainteresowane udzielaniem takiej pomocy mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres tomasz.gebel@mops.jaworzno.pl.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us