Menu

Zaprojektują Sosinę

sosina0715 1Ruszył przetarg na wykonanie projektu budowlano ? wykonawczego zagospodarowania terenu Zalewu Sosina. Zwycięzca przetargu przygotuje trzy koncepcje nowego wyglądu terenu, a we wrześniu 2016 roku rozpocznie się realizacja wybranego projektu.

Projekt zagospodarowania terenu "Sosiny? ma uwzględnić wiele atrakcji dla całych rodzin. Powstanie m.in. wodny plac zabaw, siłownia zewnętrzna i miejsce zabaw dla najmłodszych. Zmodernizowana zostanie także strefa wypoczynkowa dla bazy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ? powstaną nowe domki kempingowe dla 4 i 8 osób oraz zaplecze z grillowiskiem.

- Nie zapominamy również o wędkarzach i osobach uprawiających sporty wodne. Dla nich zostaną wybudowane specjalne pomosty - mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Ponadto powstaną parkingi, ścieżki, drogi rowerowe czy stacja "roweru publicznego?. Wielbiciele dwóch kółek będą mieli możliwość objechania zalewu po wyasfaltowanej i oświetlonej drodze.

Prace budowlane przewidują również m.in. uporządkowanie gospodarki ściekowej - budowę kanalizacji i toalet. Ponadto wykonana zostanie utwardzona ścieżka spacerowa, powstanie strefa biwakowa i karawaningowa (z toaletami i możliwością "podpięcia? się do mediów). Finalnym działaniem będzie uporządkowanie ruchu pojazdów.

Kiedy proces rekultywacyjny dobiegnie końca, Sosina stanie się prawdziwie rodzinnym miejscem rekreacji, doskonałym do wszelakich form aktywności fizycznej lub po prostu miejscem do "pobycia razem? wśród pięknej przyrody. W trosce o bezpieczeństwo osób spędzających tam czas wykonany zostanie również monitoring.

Prace projektowe mają być zrealizowane do 30 listopada br. Zainteresowani udziałem w przetargu wykonawcy mogą składać oferty w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33 do 27 lipca 2015 r. do godz. 10:45.

Realizacja projektu

Prace budowlane rozpoczną się najwcześniej we wrześniu 2016 roku i potrwają do czerwca roku następnego. - Zapewniam mieszkańców, że w sezonie letnim Sosina będzie działać jak w latach poprzednich. Terminy prac remontowych zostaną tak ustalone, by nie kolidowały z sezonem wakacyjnym, w którym mieszkańcy korzystają z kąpieliska ? nadmienia Tadeusz Kaczmarek.

Działania nie ograniczą się tylko do Sosiny, aby zwiększyć dostępność tego miejsca planowana jest budowa m.in. ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Bukowskiej.

- Chcemy by to miejsce żyło nie tylko w sezonie letnim, dlatego zapraszamy do lokowania swoich działalności gospodarczych, mieszkańców i przedsiębiorców - dodaje Tadeusz Kaczmarek. - Sosina ma wielką szansę zostania całoroczną bazą rekreacyjną.

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us