Menu

XXV lat dobrych zmian - Stowarzyszenie JMM wręczyło nagrody

  • Autor  JMM

nagrodyjmm101115008Przyznano nagrody w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, kilka miesięcy temu.
Przypomnijmy, że właśnie minęło 25 lat od obalenia komunizmu, zmiany ustroju i pierwszych wolnych wyborów.
Cała Polska zmieniła się, niestety chyba nie cała w bardzo pozytywnym sensie.
Są dziedziny, życia, które wymagają korekt, są tematy które chyba zbyt mocno ?wzniosły się? ponad wartości najważniejsze, najbardziej istotne dla społeczeństwa. To społeczeństwo co jakiś czas wypowiada się w wolnych wyborach typując do rządzenia krajem najlepszych swoich przedstawicieli.nagrodyjmm101115009Właśnie ostatnio okazało się że Polacy życzą sobie bardziej konserwatywnego podejścia do spraw związanych z Ojczyzną.

Do patriotyzmu, wartości moralnych, zasadniczych, stanowiących o naszej tożsamości i narodowości oraz człowieczeństwie.

Ale zmiany to nie tylko sejm, rząd, ustawy, rozporządzenia, polityka zagraniczna, edukacja, służba zdrowia. Choć oczywiście bez racjonalnego podejścia do tych tematów nie da się egzystować, jako suwerenny, wolny naród.

nagrodyjmm101115007My również w naszym mieście, w naszym Jaworznie w naszej małej ojczyźnie mamy oznaki zmian zarówno światopoglądowe jak i namacalne, widoczne, zmieniające nasze otoczenie, zachwycające i powodujące niekłamaną radość z miejsca, w którym żyjemy.

Tamtych, starych, złych czasów, dzisiejsza młodzież szkolna nie pamięta ? zna je z opowiadań i podręczników. Ale można było sięgnąć do pamięci rodziców, dziadków, osób nieco starszych, aby dowiedzieć się, jak było wtedy.

nagrodyjmm101115006Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna stanęła przed szansą wygrania ciekawych nagród, ale przede wszystkim przed zadaniem, aby dowiedzieć się więcej o przeszłości miejsca, w którym żyje.

Czy 16 osób to dużo? 16 osób które podjęły wyzwanie. To może i nie jest dużo ale nie każdy musi wygrywać, jeśli nie podnosi się rękawicy, to nie osiągnie się wiele.

16 młodych osób stworzyło plakaty, wykonało zdjęcia, a jedna zrealizowała materiał filmowy.
Powołane jury musiało wybrać najlepsze w trzech kategoriach prace. Uczyniło to i ogłosiło werdykt.

nagrodyjmm10111500527 października zebrała się komisja w składzie Ewa Szpak, Tomasz Łakomski, Rafal Soból, Marcin Jania i Sławomir Śląski przyznając:

 

wyróżnienia:
- Aleksandrze Stańczak z ZSP2
- Klaudii Piekarz z III LO
 
Miejsce II - Natalii Trusz z Gimnazjum 11

Miejsce I - Agacie Wójcik z ZSP 4

W dniu 10 listopada, znamiennie, w przeddzień święta niepodległości, w obecności wielu członków Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto Prezes Stowarzyszenia Pan Paweł Silbert wręczył wartościowe nagrody, gratulując świetnego wyczucia czasów, w których młodzież żyje oraz zachęcając do dalszego zgłębiania historii i tradycji własnego miasta.

Prezentacji laureatów i najlepszych prac dokonali Panowie Rafał Soból i Tomasz Dudek.

Młodzież została zaproszona na poczęstunek, a my zapraszamy do obejrzenia prac i zwycięskiego filmu.

3974036384

3974052581

3974072132

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie wszystkich prac:

3973995671

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us