Menu

Cronica, Zdrawica, Baksztag - folkowy piątek w Jazz Clubie

  • Autor  Jazz Club Muzeum

baksztag50715001Piątek w Jazz Clubie był piątkiem folkowym, choć osoby nieuczestniczące w życiu muzycznym ostatnich lat, a kojarzące folk z zupełnie czym innym, na przykład z występami zespołów śpiewaczych, nie miałyby czego szukać na koncercie.
Chociaż oczywiście trzeba założyć, że nie jednego typu muzyki się słucha, i akurat zwolennikowi lekkich przyśpiewek mógłby zasmakować folk o zabarwieniu metalowym, albo metal o zabarwieniu folkowym. Inną sprawą jest fakt, że metal to z tych, które posiadają dość spory ciężar właściwy i muzyka ta o do uniesienie jest raczej trudna. Niemniej warta konsumpcji, bowiem taka właśnie mieszanka powoduje, że młodzież, dla której ludowa twórczość zawsze była jakimś obciachem, dziś staje się inspiracją i powodem do coraz ambitniejszego grania, śpiewania i tworzenia.

 

baksztag50715020Niestety wieczór złożony z trzech części udało się odwiedzić tylko w jednej trzeciej, ale za to podczas występu zespołu, który odwiedził nasze miasto, a pochodzi z Krakowa. Chociaż jak się tak dobrze przyjrzeć, to znajoma twarz się pojawia w składzie.

Baksztag powstał z myślą grania znanych szant w sposób metalowy. Ale kiedy mijały kolejne miesiące, okazało się że członkowie grupy mają w sobie spory potencjał do tworzenia własnych utworów i tak po latach mamy grupę doświadczoną, doskonale zgraną z dorobkiem płytowym!

Album ?Better Fate? ukazał się w roku 2014.

A więc aby nie przedłużać, i zachęcić do wysłuchania dwóch utworów na filmie, przedstawimy skład, żałując, że nie mogliśmy pozostać w Jazz Clubie na dwóch kolejnych koncertach zespołów Cronica i Zdrawica. Ale następnym razem, już zapewne w niewakacyjnym czasie zaległości nadrobimy.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us