Menu

Kalinowa Od.Nowa.2

  • Autor 

kalinowa CustomPo wybudowaniu 130 miejsc parkingowych w ubiegłym roku, przyszedł czas na realizację drugiego etapu prac związanych z modernizacją ul. Kalinowej. W tym roku rozpocznie się remont samej nawierzchni ulicy, a po stronie południowej, powstaną kolejne parkingi.

Nałożenie nowej warstwy asfaltowej oraz remont chodników, które docelowo wykonane będą z kostki brukowej, będą prowadzone w rejonie wieżowców - nr 16, 18 i 20, przy których w 2014 r. powstały nowe miejsca parkingowe, bardzo potrzebne mieszkańcom tego rejonu Osiedla Stałego. Na tym etapie prac, ul. Kalinowa zyska nową nawierzchnię na odcinku do skrzyżowania z ul. Starowiejską.

- Duży zakres prac wykonamy też po stronie południowej ul. Kalinowej - tłumaczy naczelnik Wydziału Inwestycji Grzegorz Cyran. - Przy budynkach wielorodzinnych nr 2 i 4 oraz 3 i 5 przeprowadzimy modernizację istniejącego terenu na cel budowy nowych parkingów. W sumie powstanie w tym rejonie kilkadziesiąt miejsc postojowych.

Wykonany zakres robót pozwoli na ograniczenie ilości kierowców parkujących wzdłuż ulicy i skierowanie ich na nowo powstałe parkingi. To z kolei w niedalekiej przyszłości umożliwi przywrócenie na całej długości ul. Kalinowej ruchu dwukierunkowego. Tym samym Osiedle Stałe zyska nowy "dojazd" do ul. Katowickiej.

Materiał pochodzi ze strony www.jaworzno.pl 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us