Menu
reklama
reklama
reklama

Sopot Molo Jazz Festival 7-9 sierpnia

sopotmolo15 aZapraszamy na kolejną edycję festiwalu jazzowego na Molo w Sopocie. W sobotę o 17:00 przejdzie tradycyjny pochód muzyków i publiczności ulicą Bohaterów Monte Cassino do Molo, a następnie rozpoczną się występy w muszli koncertowej.

Informację o wydarzeniu przesłał nam niezawodny Marcin Jacobson polski manager, producent i wydawca muzyczny

-> http://www.polskirock.art.pl/marcin-jacobson,1,4708,muzyk.html

 

XIX SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL - 2015

 

7 sierpnia (piątek) - 17:30

 • Warsaw Dixielanders – Najlepszy polski zespół dixielandowy, w którym grają muzycy znani z: Asocjacji Hagaw, Gold Washboard, Vistula River Brass Band, Sami Swoi i wielu innych.  

 • Quartado – Ich pierwsza płyta zrobiła furorę na antenie programu III Polskiego Radia, a nazwiska Rejnowicz czy Łosowski niekoniecznie kojarzą się już tylko z zespołami Rama 111 i Kombi .

 • Irek Wojtczak Folk 5 – Ceniony saksofonista i improwizator, niespokojny duch polskiej sceny jazzowej, który tym razem postawił przetłumaczyć naszą muzykę lodową na język jazzu.

 • Zbigniew Namysłowski – Dokładnie 40 lat po nagraniu epokowej płyty „Kujaviak Goes Funky”, ponownie zmierzy się z tym materiałem, mając za partnera m.in. Sławka Jaskułke.   

   

8 sierpnia (sobota)

17:00

 • Nowoorleański Pochód ulicą Bohaterów Monte Cassino demokratyczna przemarsz, w którym obok wybitnych muzyków uczestniczą również ludzie, którym słoń na ucho nadepnął.

  17:30

 • Jerzy Detko – Wielokrotny mistrz Polski w dziesięcioboju, który jazz przedłożył nad karierę sportową. Stylowy klarnecista i MC Benefisu Przemka Dyakowskiego.

 • Ilona Damięcka & Francesca Bertazzo (PL/I) Utalentowana wokalistka i pianistka jazzowa z Wybrzeża przedstawi nowy program z równie utalentowaną wokalistką i gitarzystką z Włoch.

 • Benefis Przemka Dyakowskiego – muzyczna feta z okazji 80 urodzin zasłużonego saksofonisty, w której udział wezmą: Take It Easy, Rama 111 i soliści, których nazwisk nie wolno nam ujawnić.

 • Leszek Dranicki + Wojciech Karolak + Adam Wendt + Andrzej Ryszka – okazjonalna super-grupa, która zmierzy się z ich ulubionymi standardami muzyki rhythm’n’bluesowej i soulowej.

 

9 sierpnia (niedziela) - 17:30

 • Sound of Affection – Laureat wielu krajowych konkursów, w tym zwycięzca tegorocznego XVIII Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych organizowanego w klubie Ucho w Gdyni.     

 • Adrian Cunningham (USA/GB/DK) Pochodzący z Australii, nowojorski klarnecie, grający wysmakowany neo swingu, który nigdy wcześniej nie gościł w Polsce.    

 • Piotr Lemańczyk & Quartet North – Jeden z najlepszych polskich basistów jazzowych przedstawi materiał z siódmej, sygnowanej własnym nazwiskiem płyty, którą obsypano wieloma nagrodami.

 • Janusz Muniak & Beets Peter Trio (PL/NL) Jeden z najwybitniejszych polskich saksofonistów jazzowych wystąpi z holenderskim pianistą, którego nazywają następcą Oscara Petersona.

WSTĘP WOLNY

 

organizator:

Kąpielisko Morskie Sopot

sponsorzy:

Związek Artystów Wykonawców STOART

Hossa.biz

współpraca:

Stowarzyszenie Muzyków Jazzowych

Let’s Art Cafe – Sopot

kierownictwo artystyczne:

Przemek Dyakowski – Marcin Jacobson – Marcin Kulwas

sopotmolo15pl

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us