Menu
reklama

Akcja WF na 100 % edycja 2015 zakończona

wfna100155Druga edycja akcji prozdrowotnej zainicjowanej przez Prezesa  ZLO - Jacka Nowaka, Zastępcy Prezydenta Jaworzna - Tadeusza Kaczmarka oraz koordynatora akcji, doradcę metodycznego z przedmiotu wychowanie fizyczne ?pana  Mariusza Kowalskiego, dobiegła końca, a jej ostatni, bardzo uroczysty element obył sie w Urzedzie Miejskim w Jaworznie 19 czerwca.

O co chodzi w akcji?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak istotny dla naszego zdrowia jest ruch, fizyczna aktywność służąca zachowaniu zarówno dobrej kondycji, masy ciała i równowadze procesów zachodzących w ludzkim organizmie, zwłaszcza w organizmie młodym.


Niestety tryb życia dzisiejszej młodzieży zdecydowanie różni się od trybu życia rodziców nastolatków. Jeszcze dziesięć, piętnaście i więcej lat temu wolny czas chłopcy spędzali w większości na boiskach, salach gimnastycznych, a dziewczęta na biegach, wycieczkach rowerowych, albo na zwykłej grze w klasy czy zabawie ze skakanką. Nie ma wątpliwości, że komputer, czy telewizja oferują bogatszy bagaż atrakcji, do tego niezwykle pochłaniający czas. Niestety ekran wciąga tak bardzo, że na rozruszanie mięśni nie ma specjalnie dużo czasu.

wfstoproc15002Co robić, aby spowodować wśród młodzieży troskę i dbałość o własne zdrowie poprzez właśnie fizyczna aktywność?

Pomysł na to ma Zespół Lecznictwa Otwartego, który wraz z Urzędem Miejskim proponuje szkołom gimnazjalnym udział w akcji, o której mowa poniżej.
?WF na 100%" - to akcja skierowana do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Jaworzna.

W dobie dramatycznie malejącej aktywności ruchowej dzieci i młodzieży oraz plagi zwolnień z zajęć wychowania fizycznego chcemy zmienić sposób myślenia o lekcjach wychowania fizycznego w gimnazjach oraz zachęcić młodzież do aktywnego udziału w zajęciach - informuje Jacek Nowak, Prezes Zarządu ZLO Sp. zo.o.

wfstoproc15004Organizowana akcja ma motywować nauczycieli do przeprowadzania ciekawych, atrakcyjnych i zgodnych z oczekiwaniami uczniów lekcji wychowania fizycznego.

W każdej rywalizacji najważniejsze sa wyniki a te w ttym wypadku były zalezne od uczestnictwa danych społecznoścui szkolnych w zajęciach wychowania fizycznego. Nie wdając się w skomplikowane prcedury liuczenia takich parametrów możemy podać tych, którzy najlepiej wywiazali się z uczestnictwa w zajęciach i zostali nagrodzeni.

Gimnazjum 1: Kamiński Michał, Maciukiewicz Daniel, Sokulski Jakub, Rzemińska Wiktoria, Duchnik Dominika, Roksana Pałczyńska
Koordynator projektu Paweł Lisowski

Gimnazjum 10: Dobrowolska Michalina , Habowska Weronika, Frenchowicz Daria, Siewior Jakub,
Matla Mateusz, Wójcik Damian
Koordynator projektu: Radko Grzegorz.

Gimnazjum 3: Trojan Marcinm, Waligóra Łukasz, Plotnik Filip, Kubies Natalia, Stolarczyk Martyna, Kajdy Wotetta
Koordynator projektu Monika Sojka-Hamik

Gimnazjum 2: Szarejko Ilona, Szafran Emilia, Żabicka Martyna, Brzozowski Kacper, Rykaczewski Martin,
Koordynator projektu Marta Merchut

Gimnazjum 5: Habas Kacper, Łubik Arkadiusz, Laskowski Krzysztof, Ludwik Magdalena, Krupa Adrianna,
Noga Angelika
Koordynator projektu: Marzena Pyrek - Pyszczak

Gimnazjum 9: Pigoń Dominika, Kaszuba Karolina, Pigoń Justyna, Buczek Dawid, Jaromin Karol, Oratowski Jarosław
Koordynator projektu Mariusz Kowalski

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us