Menu

Osiedle Sfera ? nowe mieszkania na wynajem. Jaworzno przyszłości

  • Autor  PROMOCJA

oswynaj5aW ostatnich dniach została podpisana przez Jaworznickie TBS Sp. z o. o. umowa z Autorską Pracownią Architektury Konrada Loescha z Nowego Sącza na wykonanie projektu dla pierwszych 80 mieszkań osiedla ?Sfera? (roboczo nazwanego także Sadowa Góra).

Wymieniona pracownia przygotowała w postępowaniu przetargowym najwyżej ocenioną z pośród 13 prac koncepcję architektoniczno ? urbanistyczną nowego osiedla, które będzie zlokalizowane w sąsiedztwie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.Docelowo, w tej lokalizacji, powstaną 402 mieszkania na wynajem wraz z pełną infrastrukturą drogowo-parkingową zawierającą 808 miejsc postojowych. Cała inwestycja ma być współfinansowana ze środków pochodzących z nowego programu wspierania budownictwa społecznego, który zastąpi nieistniejący już od 2009 roku Krajowy Fundusz Mieszkaniowy.

oswynaj1

Założenia do nowego programu zostały przyjęte przez rząd w czerwcu br. i zgodnie z nimi powróci możliwość korzystania przez TBS-y z tanich kredytów na rozwój zasobów mieszkaniowych na wynajem. Program jest kierowany do osób młodych i rodzin z dziećmi osiągających umiarkowane dochody. Jaworznickie TBS Sp. z o.o. zakłada, że w przypadku uzyskania corocznej kwalifikacji do wspomnianego wyżej programu, budowa I etapu inwestycji obejmującego pierwsze 80 mieszkań powinna rozpocząć się już w 2016 r., a w kolejnych latach będą realizowane kolejne fragmenty osiedla aż do uzyskania docelowej zabudowy przedstawionej w wizualizacji.

oswynaj2

Osiedle ?Sfera? to nie jedyny pomysł na rozwój zasobów mieszkaniowych w Jaworznie. Przypomnijmy, że już od 2013 r. trwa realizacja jednej z największych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat w naszym mieście ? budowa Osiedla przy ul. św. Wojciecha, gdzie docelowo powstaną 123 lokale w 15 kameralnych domach wielorodzinnych z mieszkaniami na wynajem i na własność. Od  1 czerwca Jaworznickie TBS Sp. z o.o. ponownie przyjmuje wnioski na wynajem mieszkań realizowanych w ramach III etapu a od 18 czerwca ruszyła sprzedaż mieszkań na własność budowanych w IV etapie.

oswynaj3

Równolegle do prac nad osiedlem przy Geosferze trwają prace związane ze zmianą  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Podwalu w rejonie ul. Glinianej. Zmiana zapisów planu umożliwi przygotowanie projektu budowlano ? wykonawczego obejmującego modernizację części pawilonu handlowego Słoneczna? i budowę budynku wielorodzinnego z 49 mieszkaniami na wynajem.

Oto plany poszczególnych powierzchni

Nasze miasto coraz częściej postrzegane jako dobre miejsce do zamieszkania. Co trzecia osoba składająca wniosek o wynajem mieszkania i co piąta dokonująca zakupu mieszkania na własność jest obecnie mieszkańcem sąsiednich miast. Daje to nadzieję i szansę na to, by Jaworzno w przyszłości przełamało powszechną tendencje wyludniania miast naszego regionu.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us