Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Pierwszy Nordic Walking na Podłężu. Zaprosiła Pani Teresa Kondoszek

  • Autor 
Pierwszy Nordic Walking na Podłężu. Zaprosiła Pani Teresa Kondoszek


nordicpodleze 53Nordic Walking w Jaworznie to już styl życia, to najbardziej popularna forma aktywnych spotkań na świeżym powietrzu. W sobotę, 27 odbył się rajd  - Pierwszy Rajd Nordic Walking na Podłężu, w którym wzięło udział ponad stu wędrowników z kijkami, a który zainicjowany został przez Radną Rady Miejskiej, Panią Teresę Kondoszek. 

Rajd objęty został Honorowymi Patronatami Pawła Silberta - Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Dariusza Starzyckiego - Wicemarszałka Województwa Śląskiego.

Przedpołudniowe godziny poświęcili na przybycie Wicemarszałek Pan Daiusz Starzycki, Zastępca Prezydenta Jaworzna Pan Łukasz Kolarczyk oraz  radni -  Panie i Panowie: Ewa Zuber, Bernadeta Palka, Mariusz Kowalski. Janusz Papuga, Maciej Stanek, 

To kolejna już impreza promująca zdrowy styl życia, a w szczególności zachęcająca mieszkańców naszego miasta do aktywności oraz spędzenia sobotniego czasu na sportowo
na świeżym powietrzu. Nie jest ważny tutaj czas czy szybkość marszu – Organizatorzy stawiali bardziej na rekreację i integrację zawodników, dla których przygotowano wiele fajnych atrakcji.

W organizację rajdu zaangażowało się wiele osób fizycznych i firm, które zafundowały nagrody oraz zorganizowały czas przed, w trakcie i po marszu. 
Mamy z tej imprezy zdjęcia oraz specjalnie napisana przez Aleksandra Turę piosenkę o jaworznickich Nordic Walkerach. pt: Kijaszkowie z Jaworzna.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us