Menu

DIGERIDO zdobyło GRAND PRIX w Libiążu

  • Autor 

digerido0515 1Na koncie zespołu Digerido jest wiele sukcesów i medali, Od 5 lat tancerze promują
 i reprezentują rodzinne Jaworzno na konkursach i festiwalach tanecznych na szczeblu miejskim
i ogólnopolskim. Osiemnastoosobowa ekipa zdolnych młodych ludzi, tańczy według choreografii Damiana Cetery, młodego i kreatywnego mieszkańca Jaworzna, który jest także instruktorem tańca
w Miejskim Domu Kultury ?Koszutka? w Katowicach. Opiekunem zespołu DIGERIDO jest Marta Zaborowska, instruktorka tańca związana od lat z placówkami kulturalnymi i oświatowymi w Jaworznie gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży.digerido0515 2Tym razem, 17 maja 2015 r. DIGERIDO wzięło udział w XIV Festiwalu Tańca ?Złote Sznurowadło 2015? w Libiążu, który został zorganizowany przez Libiąskie Centrum Kultury. Festiwal rok rocznie przyciąga rzesze osób związanych z tańcem. W tym roku udział wzięło 760 uczestników i m.in. zespół  DIGERIDO, który reprezentował godnie Młodzieżowy Dom Kultury z Jaworzna.

To był wyjątkowy dzień dla zespołu, pierwszy raz DIGERIDO wzięło udział w festiwalu ?Złote Sznurowadło 2015? i  od razu wróciło z samymi sukcesami. Tancerze z zespołu zmierzyli się z innymi w przeglądzie solistów, duetów i zespołów. W kategorii soliści wywalczyli kolejno: III miejsce dla Kamili Sołtysek i I pierwsze miejsce dla Damiana Cetery. Duety w składzie: Dominika Hellmann i Anna Szopa oraz Kamila Sołtysek i Damian Cetera. zdobyły III miejsce.

digerido0515 3W kategorii taniec nowoczesny powyżej 15 lat DIGERIDO wytańczyło I miejsce, a co najważniejsze Jury przyznały zespołowi GRAND PRIX, najważniejszą nagrodę festiwalu, z czego jesteśmy najbardziej dumni.

To już 15 nagroda w sezonie tanecznym 2014/15. Zespół zapewnia fanów, że nie spocznie na laurach, przed tancerzami jeszcze m.in. festiwale w Katowicach i Jastrzębiu Zdroju skąd, zapewniają nas młodzi artyści, przywiozą puchary i medale.

- Sukces zawdzięczamy nie tylko sobie ? twierdzą tancerze.
Dużą zasługę mają w tym nasze rodziny, przyjaciele, którzy zawsze nas dopingują i wspierają. Dziękujemy Wam Wszystkim! a w szczególności Instruktorom i Piotrowi Hanusowi za pomoc techniczną. Bądźcie nadal z nami! Do zobaczenia na kolejnym festiwalu

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us