Menu

Wspomóż swoje zdrowie medycyną naturalną

somaSOMA. Barbara Michacz Ogonowska

 

Dlaczego medycyna naturalna stała się Pani pasją?

Jest to moja pasja i obecnie mój zawód od 6 lat. Obcowanie i zainteresowanie przyrodą, naturą, biologią, anatomią i fizjologią człowieka, które towarzyszyły mi od najmłodszych lat zaowocowały kształceniem się w różnych kierunkach medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej. Posiadam między innymi tytuł technika masażysty, czeladnika bioenergoterapii i refleksoterapii.

Na co może liczyć osoba czująca dyskomfort, przychodząca do gabinetu?

W moim gabinecie można odstresować się za pomocą masażu i innych technik relaksacyjnych, zmniejszyć cellulit (masaż ujędrniający lub bańką chińską), poprawić samopoczucie dzięki bioterapii (np.Reiki), poprawić funkcjonowanie organizmu za pomocą ziół oraz testu obciążeń organizmu za pomocą aparatu F-scan (rodzaj biorezonansu, wykrywanie patogenów powodujących zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu ? pasożyty, wirusy, drobnoustroje, grzyby, pleśnie).

Reklamy mówią o wielu rodzajach masażu oraz technik wschodnich. Na czym one polegają?

Masaż klasyczny wspomoże usunąć dolegliwości bólów kręgosłupa, stawów, napięcia mięśni. Masaż bańką chińską daje doskonałe efekty nie tylko w zwalczaniu cellulitu, lecz przy bólach kolan, kręgosłupa, przeziębieniach.

Akupresura np. często natychmiastowo usuwa ból menstruacyjny, migrenowy, pomaga szybciej wyleczyć przeziębienie i wiele innych.

Stosuję kilka metod wspólnie, mam podejście holistyczne i indywidualne do każdego klienta.

Tutaj obowiązuje zasada poufności.

Różny jest odbiór w społeczeństwie dziedzin związanych z leczeniem naturalnym. Pacjenci mają czasem wątpliwości, czy aby nie zaszkodzi im skorzystanie z tych metod.

Wokół tej dziedziny medycyny narosło wiele mitów dobrych i złych.

Dwie strony tego samego medalu.

Fotolia 68929525 XSSpowodowane to jest tym, że wiele osób trafia do naturoterapeuty, gdy medycyna konwencjonalna zawodzi. Często jest to tak zwana ?ostatnia deska ratunku?.

Złe samopoczucie i choroba jest często wynikiem braku dbałości o zdrowie. To nieodpowiednia dieta, brak ruchu, brak odpowiedniej ilości snu, odpoczynku.

Życie w ciągłym stresie i brak uwalniania się od niego. Co nie znaczy, że najzdrowsi będziemy ?w dziczy? i jedząc zdrową żywność. Nierozłącznymi aspektami naszego dobrego zdrowia jest równowaga ciała i umysłu (homeostaza). Czyli dbajmy o harmonię ciała i umysłu ? to ważne. W zdrowym ciele zdrowy duch - mówi łacińska sentencja.

Czyli im bliżej natury, tym lepiej?

Medycyna konwencjonalna wyrosła na bazie medycyny naturalnej, więc mają coś wspólnego. Rzadko zdarza się, by lekarz stosował lub zalecał leczenie naturalne (oprócz fizjoterapii, masażu). Moim zdaniem byłoby idealnie gdyby obydwie te dziedziny mogły się uzupełniać. ?Primum non nocere? (z łac. - po pierwsze nie szkodzić), jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie.

Medycyna naturalna to ogromnie szeroka dziedzina. Skąd pacjent ma wiedzieć, której metodzie się poddać.

W zakresie terapii naturalnych mamy wiele metod: masaże, akupresura, refleksoterapia, ziołolecznictwo, aromaterapia, świecowanie uszu, bioenergoterapia, koloroterapia, praca z umysłem i wiele innych dziedzin. Wszystkie metody lecznicze w medycynie konwencjonalnej i niekonwencjonalnej mają swoje ograniczenia i przeciwwskazania.

Dlatego warto na pierwszym spotkaniu mówić otwarcie i odpowiadać szczerze na pytania o dolegliwości, choroby, zażywane leki, wskazania lekarskie (np. przy masażu klasycznym). Np.: zażycie leków przeciw bólowych jest przeciwwskazaniem do masażu, zażycie leków psychotropowych jest przeciwwskazaniem do bioterapii. Chodzi tu o bezpieczeństwo osób zaangażowanych w terapię.

aNie czekać ? zapobiegać, chciałoby się powiedzieć.

Z zasady do naturoterapeuty osoby trafiają w zaawansowanym stadium choroby i oczekują wspaniałych wręcz cudownych efektów. Cuda się trafiają, jednak terapie naturalne wymagają czasu i dlatego mówi się o terapii naturalnej. Obecnie przede wszystkim ta dziedzina skupia się na poprawie samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Zmniejsza i uwalnia od stresu, różnych dolegliwości ciała i umysłu. Masaże między innymi poprawiają elastyczność, kondycję i ukrwienie skóry, jak również uwalniają od napięć niektórych bólów i stresu. Bioterapia wspomaga energetykę człowieka, pomaga organizmowi pobudzić siły obronne organizmu i ma za zadanie doprowadzić do równowagi w organizmie. Czasami zdarza się, że nic nie działa; pojawia się pytanie: czy dana osoba chce wyzdrowieć. Tu następuje kierunek przekierowanie na psychologiczne aspekty naszego funkcjonowania.

Jak zapisać się na seans w gabinecie?

Zapraszam na zabiegi i terapie naturalne i niekonwencjonalne, masaże relaksacyjne, ujędrniające (również bańką chińską), gorącymi olejkami, masaż klasyczny, refleksoterapia stóp i dłoni, akupresura głowy i wiele innych metod. Powiedz co chcesz uzyskać, a w miarę możliwości dostosuję znane mi metody do potrzeb.

  • Pracuję od poniedziałku do soboty. Z klientami umawiam się telefonicznie na dzień i godzinę. Gdy nie odbieram, znaczy, że pracuję ? proszę zadzwonić później. Przed godz 8:00 i po godzinie 20-tej telefonu nie odbieram.

  • Telefon 530 787 884

Więcej w tej kategorii: Nexsan - bezpieczne pamięci masowe »

Skomentuj

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz. Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Nie będą publikowane:
- Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp.
- Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji.
- Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań
Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us