Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Jaworzno uczciło pamięć bł. kard Stefana Wyszyńskiego

  • Autor 


rajdkatarzyny 2W minioną sobotę odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny zorganizowany przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie przy współudziale Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego: „ Od siebie trzeba wymagać najwięcej” wpisując się tym samym w obchody beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Pomimo pochmurnego nieba i zbliżających się opadów Jaworznianie stanęli na wysokości zadania meldując się na starcie rajdu, a wśród wielu uczestników nie brakowało także cyklistów z Mysłowic, Dąbrowy Górniczej i innych miast.

Miasteczko rajdowe zostało otwarte o 10.00, gdzie prócz biura zawodów uczestnicy mogli także znaleźć stoisko sklepu Decathlon, na którym można było „przeserwisować” za darmo swój rower.

rajdkatarzyny 1Punktualnie o godz. 11.00 ks. prałat Eugeniusz Cebulski dał wszystkim sygnał do startu. Na czele peletonu jechało dwóch lokalnych kapłanów X. Paweł Łajca i X. Artur Pęksa.

Trasa rajdu była dostosowana do możliwości najmniejszych uczestników i licząc 11 km wiodła zarówno przez drogi lokalne jak i leśne łącząc oba jaworznickie dekanaty.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja wraz z grupą rowerową Niepokonani Jaworzno.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna.

rajdkatarzyny 3Kolejny raz koordynatorem organizacyjnym całego przedsięwzięcia był radny Dawid Domagalski. Po dotarciu na metę na uczestników czekał ciepły posiłek, w trakcie którego przeprowadzono konkurs wiedzy o księdzu kardynale z licznymi nagrodami.

Sobotnie wydarzenie było także okazją do wręczenia przez Urząd Miejski w Jaworznie nagród dla zasłużonych cyklistów biorących udział w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski.

Rodzinny Rajd Rowerowy św. Katarzyny był już trzecim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez parafię pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie. Poprzednie edycje poświęcone były postaci św. Wojciecha (2019) oraz upamiętnieniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us