Menu

"O Złotą Lirę" 2021 - edycja XVII

  • Autor 
"O Złotą Lirę" 2021 - edycja XVII

11a 1200Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu poetyckiego „O Złotą Lirę” za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom pogratulować osiągniętego wyniku. W XVII-tej edycji wzięło udział 44 uczestników z całej Polski (Kraków, Piła, Płock, Turek, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza), a wśród nich byli również reprezentanci Jaworzna.

Ogółem nadesłano 92 prace (wiersze) spośród których Jury w składzie: Anna Adamus, Dorota Liszkowska, Halina Sokulska, wyłoniło tegorocznych laureatów.

Ogłoszenie wyników odbyło się 26 października 2021r. a informacje o wynikach konkursu ogłoszone zostały na stronach internetowych; Facebook STK, stk.decoart.pl, Puls Jaworzna, Mojejaworzno.pl, Radio ART.

4 1200Wszystkim poniżej wymienionym laureatom, jeszcze raz serdecznie gratulujemy mając nadzieję, że w następnych edycjach konkursu będziemy mogli państwa ponownie gościć.

Niestety, tegoroczna edycja nie była pozbawiona i w tym roku konsekwencji epidemiologicznych, dlatego zmuszeni zostaliśmy w ostatniej chwili na duże korekty organizacyjne, w ramach zakresu organizacji gali finałowej – za co serdecznie przepraszamy.

Jednak nasze stowarzyszenie nie zrzesza ludzi, którzy łatwo poddają się niekorzystnym okolicznościom i staramy się zarażać dobrą energią siebie nawzajem, aby kolejne dni były nasycone dobrymi relacjami i wzajemnym ubogacaniem się nawzajem, czego sobie i wszystkim uczestnikom oraz laureatom życzymy.

Wyniki Złota Lira 2021

Kategoria A
1. Godło JW. - „Forsa” …………………………………... Julia Wolny
2. Godło Wiosna – Jarzębina, Na zielonej łące … Natalia Denkiewicz
3. Godło NM – Kruki ……………………………………….. Natalia Machura
4. Wyróżnienie Godło Zima – Sama nie wiem … Amelia Janik

Kategoria B
1. Godło Bellis – Mieszkają we mnie dzieci ……… Aleksander Dąbrowski
2. Godło Jednorożek – Świeca …………………………. Hanna Kałuża
3. Godło Mawli – Flaner ………………………………….. Dominika Domagała
4. Wyróżnienie Godło Łąka kwietna – A whiter shade of park, Ojciec … Dominika Liszkiewicz
5. Wyróżnienie Godło Persefona - Pamiętasz .… Gabriela Michalczewska

Kategoria C
1. Godło Wilys – z biletem, na mapie moich wspomnień … Henryk Liszkiewicz
2. Godło Fra Filippo Szonopi – Już się zmierzcha …………….. Arkadiusz Stosur
3. Godło Komary – Zanim słowa odejdą …………………………. Ela Galoch
4. Wyróżnienie Godło Zawigost – Park uniesień …………….. Tomasz Figiel
5. Wyróżnienie Godło Koń – Najpiękniejsza para …………… Tadeusz Dejnecki
6. Wyróżnienie Godło Jagoda – Niewiadoma ……………….… Krystyna Baran

Zarząd STK Jaworzno

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us