Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

I Ty możesz zostać św. Mikołajem

  • Autor  Aleksandra Urbanikityswmokolaj20 2
Trwa świąteczna zbiórka słodyczy dla dzieci z dwóch ośrodków w Jaworznie. Można ją wesprzeć jeszcze tylko do piątku 4 grudnia. Akcja charytatywna organizowana jest już po raz czwarty przez grupę „Niepokonani Jaworzno”.

W ubiegłych latach zbiórce towarzyszył przejazd rowerzystów przebranych w stroje św. Mikołaja. Do akcji chętnie włączały się także grupy kolarzy z innych miast Zagłębia i Śląska. W tym roku jednak, z powodu podwyższonego ryzyka epidemicznego, postanowiono zrezygnować z rajdu ze względu na bezpieczeństwo rowerzystów.

Zbiórkę rozpoczęto 25 listopada, a jej zakończenie planowane jest na najbliższy piątek, 4 grudnia.
Wtedy to będzie można jeszcze przynieść słodycze na jaworznicki rynek, gdzie w godzinach 17:00 – 18:00 koło rzeźby drwala odbierze je wolontariuszka. Wszystkie zebrane słodkości ucieszą podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie. Wolontariusze „Niepokonanych Jaworzno” dostarczą dzieciom prezenty w poniedziałek 7 grudnia.

Jeżeli osoby zainteresowane wsparciem zbiórki nie będą w stanie dostarczyć słodyczy w piątkowy wieczór, mogą indywidualnie umówić się z wolontariuszami na ich przekazanie.
Link do wydarzenia na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/155296009653706/

Aleksandra Urbanik  

ityswmokolaj20 5                          

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us