Menu

Po pierwszej turze Duda i Kukiz czarnymi końmi również w Jaworznie

  • Autor  MJ

wyboryprez15Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Sondaże, czyli coś na co wydaje się mnóstwo pieniędzy, również naszych, z podatków, bo prowadzone też przez publiczną telewizję i państwowe instytucje, okazały się wielkim niewypałem. Przy okazji wypada zadać sobie pytanie czy chcemy płacić na taką telewizję. Mieliśmy nie płacić - obiecywał niegdyś premier Tusk. Wiele rzeczy obiecywał, wiele rzeczy obiecywali ludzie z obecnego kręgu władzy i skończyło się na słowach. Dziś, w obliczu drugiej tury wyborów znów słyszymy słowa dotychczasowego prezydenta na temat tego, co planuje on zrobić, jakie rozwiązania wprowadzić, jakie akty prawne w randzie ustaw zaproponować.
Czy aby nie za późno?
Nagle, kiedy okazało się, że niepoważnie przez obóz władzy traktowany Paweł Kukiz skupił wokół siebie ogromną rzeszę ludzi młodych, kiedy konkurent - Duda -  osiąga wynik niewyobrażalny, w sondażach na które płacimy, wynik uznawany za margines i nie dający jakichkolwiek szans na wysondowany wynik.
Bo to jest tak, że podległe i uległe rządowi media kpiły z Kukiza, kpiły z Dudy, wyśmiewając na każdym kroku jakąkolwiek aktywność obu, będąc przekonanymi, że zarówno pierwsza tura dla urzędującego prezydenta będzie formalnością, a potem z jeszcze większą lekkością druga tura będzie dla Niego.
Wygrana Pana Komorowskiego miała być jak pstryknięcie palcem. Okazało się że wynik przerósł wszelkie oczekiwania, nawet obozu konserwatywnego, związanego z Prawem i Sprawiedliwością.
Kandydat PIS, człowiek, którego dane nam było w Jaworznie spotkać na rynku w ramach kampanii wyborczej osiągnął również u nas wynik rewelacyjny, tak jak w całym kraju,  na pewno niespodziewany dla Jego samego.

2015 05 11 220408To, że kto inny miał najwięcej głosów raptem o ok. 5 %, może być tylko na razie łyżeczką miodu w szklanicy dziegciu dla Platformy Obywatelskiej, bo do zagospodarowania jest ogromna liczba wyborców, którzy wypowiedzieli się przeciwko obecnemu systemowi. Systemowi szkolnictwa, podatków i wielu innych dziedzin.
Górę wzięły wśród głosujących na Dudę i Kukiza wartości tradycyjne, Już nie tylko chrześcijańskie, bo nie tylko katolicy zauważają degrengoladę naszej Ojczyzny, z której próbuje zrobić się kolonię zachodu, a z ludzi, masę zapatrzoną w Amerykańskie plastikowe święta, celebryckie zachowania.
Brak marzeń, brak perspektyw młodzieży, brak gruntownego szkolnictwa, koszmarna służba zdrowia, traktująca chorego jak klienta - masz pieniądze to cię leczymy, nie masz - umieraj, lekceważenie zasad moralnych, będących naszą Polską dumą przez stulecia...
To wszystko powoduje, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że trzeba wziąć życie w swoje ręce, a kraj oddać we władanie ludzi, dla których Polska nie jest państwem istniejącym teoretycznie.
Dziś, po klęsce, jaką ponieśli ludzie Komorowskiego, bo toć przecież nie da się ukryć, że wywodzi się z obozu rządzącego, próbuje się w uległych mediach forsować czas antenowy dla całej tej braci i gorączkowo obiecywać to i tamto... wszystko na raz, nagle, już, od jutra.
Jeszcze nie dokończone wybory, a już składa się gorączkowo projekty ustaw, już zaczyna rewolucjonizować podatki.. czy aby nie za późno?
Czy ludzie uwierzą w dobre intencje?
Próbuje się zastraszyć Polaków, że jeśli wygra Duda, to kraj czeka coś złego, a spod maski.. itd... nie da się pisać takich bzdur...
Duda pokazał w ostatnim czasie, że jest człowiekiem samodzielnym, niezależnym, mającym własne, a nie narzucone pojęcie o przyszłości Polski.
Pokazał swoją tolerancję dla myślących inaczej, pokazał, że umysł ma pełen wiedzy na tematy ważne dla kraju, a tą wiedzą sypie jak z rękawa, odpowiadając na pytania, mediów, wyborców, czy konkurentów, nie umiejących sobie dać rady z ekspansją Dudy inaczej, jak tylko dyskredytując, ośmieszając go.
Ale, obóz opozycji i miliony Polaków, którzy od wielu lat, znów poczuli wiatr w żagle, zrozumieli, że droga Polski nie jest dziś tą, o której marzyli, którą obiecywali im rodzice, wierząc w rozwój kraju. Że nie jest tą drogą, którą obiecywali dziś tracący grunt pod nogami rządzący.
Jaworzno w większości opowiedziało się głosami ludzi prawicy wrzucając głos na Dudę oraz ludzi młodych, głosujących na swojego idola Kukiza, również wyznającego wartości podobne, że chcą zmian. Co najmniej 55 % chce zmian.
Pytanie, czy druga tura będzie dla nich tak samo ważna, jak pierwsza. Czy zdołają oprzeć się propagandzie medialnej dyskredytującej Dudę, straszącej, drwiącej.
Czy ludzie młodzi, wyborcy Kukiza, poprą w imię swojej przyszłości, kandydata prawicy? Tego nie wiemy. O tym dowiemy się dopiero 24 maja.
Przed wszystkimi dwa tygodnie ciężkiej pracy.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us