Zostały niecałe 3 tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek
- Autor Alex
Tylko do końca czerwca przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwolnienie ze składek. Wniosek o takie wsparcie złożyło ponad 196 tys. firm w województwie śląskim. W naszym regionie zwolnienia ze składek za marzec i kwiecień przekroczyły 849 mln zł.
Województwo śląskie, jest drugie w Polsce - zaraz po mazowieckim, pod względem wysokości kwot zwolnienia ze składek i liczby przedsiębiorców, którzy wnioskowali o takie wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej. W sześciu Oddziałach ZUS, tj. w Bielsku-Białej, w Chorzowie, w Częstochowie, w Rybniku, w Sosnowcu i w Zabrzu ponad 155 tysięcy firm zostało zwolnionych z opłacania składek za marzec, za kwiecień takie zwolnienie otrzymało blisko 149 tys. firm. Łączna kwota zwolnienia za marzec i kwiecień przekroczyła 849 mln zł.
- O zwolnienie ze składek mogą ubiegać się firmy zgłaszające do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, osoby duchowne, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia, w tym osoby korzystające z ulgi na start - przypomina Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.
Zwolnienia dotyczą trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja. Przedsiębiorcy, którzy mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Muszą także do tej daty złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są zwolnieni z ich składania.
Więcej informacji na temat wsparcia ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej na stronie www.zus.pl
Artykuły powiązane
- Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia pobierz aplikację
- Gródek oblężony - odstępy zachowane
- Szczepimy się ! PSSE informuje
- Niedzielski: nie można liczyć na duże poluzowanie obostrzeń po 1 lutego
- Narodowa Kwarantanna i narodowa (nad)waga Polaków, czyli jak nie przytyć siedząc w domu
- Kwarantanna narodowa - już od 28 grudnia
- Co musisz wiedzieć o szczepieniu przeciw COVID-19?