Menu

Dzień Niezapominajki z Marleną i Markiem - moc uczuć i niezapomnianych wersów

  • Autor 

dniezap 1150515034Nasze polskie święto niezapominajki w Jaworznie co roku uważamy za wyjątkowo udane. W roku 2015 specjalnie na tę okazję w Teatrze Sztuk zaśpiewali dla nas dobrze znani nam Marlena Budak i Marek Długopolski, a zagrali świetni muzycy, młodzi, ale z wyjątkowym "pazurem" do akompaniowania w lirycznym nstaroju.
Marlena i Marek swoimi głosami zaczarowali publiczność, a ujmujące za serce teksty pani Grażyny Pawlas wprowadziły w nastrój pełen zadumy nad życiem i nad sprawami istotnymi dla każdego człowieka. Taki koncert to świetny sposób na oderwanie się na chwilę od tego, co na co dzień serwują nam rozgłośnie radiowe i telewizja i niekoniecznie sedeczni sąsiedzi, którzy na każdą okazję mają jedno zajęcie - grill. W Teatrze Sztuk można odizolować się od tej marnej codzienności.


dniezap 1150515014Mnóstwo mądrych słów, ozdobionych ładną muzyką sprawiły, że wszyscy słuchacze mogli wynieść dla siebie jakąś naukę, a skupiając się na poezji przewijającej się przez kilkadziesiąt minut w piosenkach oraz pomiędzy nimi, można było przenieść się na chwilę do magicznego, lirycznego świata.

Muzycy doskonale poradzili sobie z interpretacją słów poetki i jak przystało na święto zakochanych, przypomnieli o tym, że warto pamiętać o swoich bliskich i wypełniać życie życzliwością wobec ludzi, którzy pojawiają się wokół nas. Całości pięknie akompaniowały instrumenty - gitara - Artur Jarzynka, fortepian - Bartosz Paluch, skrzypce - Wojciech Paluch.

Zespół zaprezentował się bardzo lekko i przyjemnie, jak na majowy wieczór przystało. Spokojna i kojąca muzyka przypadła o gustu publiczności, która licznie przybyła do Teatru Sztuk.

dniezap 1150515044Fani lirycznych klimatów na pewno wyszli usatysfakcjonowani, a refleksyjne utwory były doskonałym tłem dla romantycznego wieczoru we dwoje. Myśli skryte w słowach piosenek bez wątpienia trafiły do serc zakochanych, przybyłych na koncert.

Wydarzenie bez wątpienia należy do tych udanych. Mamy nadzieję, że muzycy jeszcze nie raz ucieszą nas nastrojowymi piosenkami, bo jednorazowy koncert to zbyt mało, aby zostać wypenionym uczuciami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do posłuchania na filmie skrótu koncertu.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us