Menu

Z okazji Dnia Kobiet - Kopciuszek dla dorosłych

  • Autor 
kopciuszek70320 39Dzień Kobiet w byczyńskim Klubie Niko był świętowany już w przeddzień 8 marca. W sobotnie popołudnie salę na piętrze wypełniły tłumy pań, które zwabione plakatem o mającej być wystawionej sztuce "Kopciuszek", na którym widniała niewątpliwie męska, owłosiona noga, przybyły z wypiekami na policzkach z ciekawością, co też przyjdzie im zobaczyć i usłyszeć.

Nie musiały długo czekać na zapowiedź i krótki wstęp do jednoaktówki w reżyserii Pani Danuty Noszczyńskiej z udziałem aktorów teatru Indygo.

Historia bajkowego Kopciuszka opowiedziana w sposób bardzo dorosły i dla bardzo dorosłych, była hitem. Pani i Panowie, bo ci biedni przedstawiciele brzydszej płci również gdzieniegdzie poutykali się po kątach, trzęśli brzuchami, a jeśli ktoś brzucha nie miał, to uszami, ze śmiechu.

kopciuszek70320 27Sztuka to opowiedziana w sposób bezkompromisowy, z ogromną dozą humoru: gagów i dowcipnych dialogów, okraszona została piosenkami na melodie znanych przebojów jednej z div polskiej estrady, acz bardzo wyważony, aby nie urazić nikogo.
I rzeczywiście, nikt urażony się nie poczuł.

Nic taki nie dodaje urody i chęci do życia jak dobry dowcip, czasem pieprzny, czasem rubaszny i sprośny.
Oprócz spektaklu Panie wysłuchały kilku piosenek w wykonaniu kapeli Teatru Amarantus.

Wystąpili: Kopciuszek - Krystian Cempa, siostry: Przemysław Kujawski i Kamil Mistarz, macocha: Kazimierz Głowacz, wróżka: Agnieszka Gręda, narrator: Ludwika Smalcerz , książę: Katarzyna Paryż.
Kapela: Piotr Nowatkowski i Aleksander Tura.

Za miłą gościnę dziękujemy uroczej Pani Ewelinie - kierownik Klubu Niko oraz całemu personelowi Klubu NIko.

Życzymy Paniom aby humor zaznany podczas spektaklu towarzyszył im przez kolejne dni, a dla wspomnienia prezentujemy kilka zdjęć.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us