Menu

Robert Kasprzycki - muzyk - poeta odwiedził Jaworzno

  • Autor r kasprzycki 6Dwie i pół godziny Robert Kasprzycki okupował scenę w jaworznickim Klubie Relax i przez dwie i pół godziny publiczność szczelnie wypełniająca widownię siedziała jak wryta i patrzyła weń jak w największą gwiazdę estrady. A czyż Robert gwiazdą nie jest? I to największego formatu?

Przeciętny użytkownik redia czy telewizji zna może dwie, może trzy piosenki artysty i na tym koniec.

Miłośnik poezji śpiewanej ma w domu płytę i zna więcej utworów, ale jeśli zachęcony utworami na srebrnym krążku przyjdzie na koncert ma okazję poznać o wiele więcej, bo samego pieśniarza, jego humor, Jego błyskotliwość i doskonałą umiejętność zjednywania sobie każdego, kto w pobliżu się znajdzie - nawet przypadkiem.

r kasprzycki 7Występ Roberta Kasprzyckiego to, jak On sam mówi, prawie stand Up, ale jest zadowolony, ze nie jest zaklasyfikowany w poczet standupperów, bo musiałby nauczyć się publicznie i głośno mówić niespecjalnie piękne słowo na "k". A to nie leży w Jego kręgu zainteresowań.

Woli urzekać słuchaczy liryką i wspaniałymi melodiami o miłości życiu, pięknie świata oraz rozśmieszać bardziej wyszukanymi sposobami, zawierającymi się w określeniu - kultura słowa i obyczajów.

Rozanieleni widzowie nie musieli nie chcieć wypuścić Roberta z Klubu Relax, bo widać było, że i jemu czas spędzony tutaj służy, i wcale nie chce rozstawać się z jaworznianami.

r kasprzycki 1Wyśpiewując swoje znane i mniej znane utwory, w tym przeboje takie jak Rozmarynowa, Myślę o Tobie często, Niebo do wynajęcia, czy Wyliczanka, czyli Raz, dwa, trzy, pięć, mógł liczyć na wspólne śpiewanie z zebranymi na widowni.

Mimo, że z czasu poświęconego publiczności - przypomnijmy ponad 150 minut - połowę stanowił monolog, był on tak doskonały, że w zasadzie mało kto mógł się zdecydować, czy woli piosenki, czy piękną polszczyzną wygłaszane opisy życiowych, często bardzo humorystycznych doznań, łącznie z opisem swoich przejść w gronie najbliższej rodziny w postaci szwagra uwielbiającego muzykę w każdej postaci, pod warunkiem, ze jest to "Wehikuł czasu".

Trudno było się rozstać z artystą, ale po raz kolejny okazało się że ani telewizja, ani radio, ani najlepiej zagrane płyty nie zastąpią bliskiego kontaktu a artystą. I na takie kontakty liczymy częściej.

r kasprzycki 2r kasprzycki 4r kasprzycki 7r kasprzycki 9r kasprzycki 10

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us