Menu

ogłoszenie bezpłatne

 

Karczma Piwna Solidarności w ZG Sobieski

  • Autor 

 


barborka2019 232
barborka2019 12Doroczna Karczma Piwna NSZZ Solidarność w ZG Sobieski trwała aż cztery godziny. to szczególny czas dla górników, którzy wspominają "stare dobre czasy",

Czczą ciszą kolegów, którzy odeszli na wieczną szychtę, ale przede wszystkim bawią się, śpiewają, bratają ze sobą i nabierają ochoty do pracy na kolejne dni i miesiące.

W sobotnie karczmie, w dniu 7 grudnia uczestniczyli związkowcy z Solidarności a honorowym, corocznym gościem był Pan Piotr Duda przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność.


barborka2019 41W ławach biesiadników zasiadł zaproszony wicemarszałek Województwa Śląskiego, Pan Dariusz Starzycki, władze miasta, radni, dyrektorzy i prezesi spółek węglowych, a najwięcej oczywiście było szeregowych górników.

W centrum sali zasiadło "Wysokie a w sprawach piwnych nigdy nieomylne prezydium", a całość wieczoru prowadził kabaret "Jestem", który zaprezentował program kabaretowy oraz zachęcał do śpiewania niezliczonej ilości piosenek kojarzonych z górnictwem i popularnych przebojów.

Odbyły się tradycyjne konkursy sprawnościowe i oczywiście w piciu piwa na czas oraz chrzest i pasowanie na górnika połączone ze skokiem przez skórę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wieczoru w Karczmie Piwnej w NASZEJ GALERII

barborka2019 275

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us