Menu
reklama

Zaduszki Jazzowe eM Bandu

  • Autor 
zaduszki2019 128
zaduszki2019 41Kolejne Jazzowe Zaduszki, których gospodarzem była Orkiestra eM Band zabrzmiały w światowym stylu. Wraz z big bandem wystąpili Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia oraz Wojciech Myrczek.
To już tradycja, że eM Bandowe zaduszki to wielka uczta dla jaworznian, nie tylko tych, którzy lubią jazz, bo ten jazz, z jakim spotykamy się drugiego listopada, może zaskoczyć wszystkich, nawet nie gustujących w tym rodzaju muzyki.
A może nie gustujących tylko dlatego, że nie chce im się wyjść z domu i raz posłuchać czegoś innego niż tego, co oferują komercyjne stacje radiowe?
Trudno to zdefiniować, niemniej publiczność w sali MDK była oczarowana zarówno grą samej orkiestry eM Band, jak i śpiewem Wojciecha Myrczka, który wypełnił pierwszą część wieczoru piosenkami znanymi z amerykańskich płyt. Doskonały głos artysty, wyróżniany choćby w Montreux, nie pozostawia wątpliwości, że to jeden z najciekawszych polskich głosów współczesnych, nawiązujący do największych światowych sław wokalnych.
Klasa, jaką Wojciech Myrczek prezentuje na scenie nieuchronnie kojarzy się z klasą choćby Freda Astaire'a, który na ekranie TV tańczy do piosenek musicalowych. Oczywiście tu tańców nie było, ale szarm, gest, krok, spojrzenie nie pozostawiały niedosytu.

zaduszki2019 96To, co wydarzyło się w drugiej części koncertu zauroczyło wszystkich. Grażyna Auguścik, która od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych przyjechała do Polski i właśnie u nas, w Jaworznie zaśpiewała szereg piosenek z niezwykłej jedynej takiej na świecie kultury brazylijskiej. W świat taki wprowadził ją Paulinho Garcia i od długiego czasu na całym świecie oboje przybliżają niezwykle sentymentalną, trudną, a jednocześnie chwytającą za zmysły kulturę, której wyrazem jest właśnie muzyka oparta o proste rytmy, proste dźwięki, a jednak w wielkim stopniu rozbudowana, dająca nieskończone możliwości interpretacyjne łącznie z improwizacją i wyrażaniem własnej duszy.
Pani Grażyna Auguścik znakomicie poznała klimat i przesłanie tej muzyki, toteż w fantastyczny sposób wraz z Paulihno zabierają publiczność w wielką podróż po części Ameryki Południowej.
My zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.
UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Dozwolone jest udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ!

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us