Menu

Zdrowotny festyn na Manhattanie "Graj o zdrowie"

  • Autor 
festynmanhattan 126

festynmanhattan 138Profilaktyka nadwagi i otyłości, konsultacje w zakresie dietetyki i zdrowego żywienia, warsztaty kulinarne i inne atrakcje zaproponowało nam dzisiaj, w sobotę, 7 września, Stowarzyszenie kupców Manhattan.

Okazuje się, że coraz aktywniej w życie społeczne, w aktywność mieszkańców, w szerzenie dobrych zwyczajów, nawyków żywieniowych, ale także kultury, angażują się sami mieszkańcy, przedsiębiorcy.
Proponowane przez nich wydarzenia są wyjątkowo barwne, ciekawe ale i nadzwyczaj autentyczne.

Takich imprez, jak sobotnia, na Manhattanie, nie organizują ludzie siedzący za biurkami, ale autentyczni pasjonaci i społecznicy, którzy doskonale zaznajomieni są z potrzebami zwykłych mieszkańców, rozmawiają z nimi na co dzień , a z rozmów tych wysnuwają wnioski i wdrażają w realizację.

festynmanhattan 54Skromnymi środkami własnymi, bądź, jak w tym wypadku otrzymanymi w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na szczeblu wojewódzkim, udało się zaproponować atrakcje żywieniowe, kosmetyczne, promujące dobry tryb życia, konsultacje dietetyczne, ale i poczęstunek będący zdrową propozycją, zamiast ciężkich i tak zwanych fast - foodowych trucizn, które coraz częściej, niestety znajdują się w centrum uwagi, promowanych tylko dlatego, że przynoszą zyski.

W festyn pod nazwą "Graj o zdrowie" zaangażowali się psychologowie, dietetycy, specjaliści żywienia, sportowcy i sportowi instruktorzy, instruktorzy fitness, znawcy od gotowania i przygotowywania zdrowych posiłków, specjaliści medyczni oraz w ramach rozrywkowego ubarwienia wydarzenia, muzycy i niezwykła postać, prowadząca całość - aktor.

festynmanhattan 57Bez Niego nie byłoby tak żwawo, wesoło i arcykulturalnie. Kim jest?
Przemysław Kania to aktor teatru Zagłębia, ale i profesor nadzwyczajny na Wydziale Teatru Tańca i Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Filii we Wrocławiu.

Bardzo nasycone punktami programu niemal cztery godziny imprezy okazały się przyciągnąć mieszkańców nie tylko z Jaworzna, bowiem projekt skierowany był do szeroko rozumianej społeczności województwa śląskiego.

Zapraszamy do obejrzenia barwnego przeglądu zdjęć z sobotniej imprezy na Manhattanie, którego szefami są Pan Andrzej Kościański, Jadwiga Grzybek i Stanisław Bigaj - osoby w Jaworznie znane z aktywności i działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Muzycznie oprawił imprezę zespół Shanta Rei

 

 

 Jak wygrano konkurs...

umowamarszalek 13
umowamarszalek 11W ramach konkursu ofert na realizację zadania Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego w 2019 r. pod nazwą:
„Wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu: profilaktyki otyłości i nadwagi, profilaktyki chorób płuc ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynikotynowej oraz zagrożeń jakie niesie dla zdrowia zanieczyszczone powietrze", swój projekt złożyło Stowarzyszenie Manhattan Podłęż.

Stowarzyszenie złożyło projekt pod nazwą „Graj o zdrowie - profilaktyka nadwagi i otyłości", który zostanie zrealizowany w dniu 7 września 2019 roku.

13 sierpnia 2019 w gabinecie Pana Dariusza Starzyckiego - Wicemarszałka Województwa Śląskiego została podpisana umowa na realizację wspomnianego zadania.

umowamarszalek 6Ze strony Urzędu umowę podpisał oprócz samego Pana Marszałka, Pani Izabela Domogała Członek zarządu woj. Śląskiego, a ze strony Stowarzyszenia Pan Andrzej Kościański Prezes i Stanisław Bigaj, Wiceprezes.

Polegać ono będzie na organizacji festynu rodzinnego skierowanego do mieszkańców województwa śląskiego. Ideą przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości mieszkańców województwa w zakresie poprawy sposobu żywienia oraz zachęcenie do aktywności fizycznej.

W ramach festynu przewiduje się konsultacje z dietetykiem, prelekcje psychologiczną, zajęcia na siłowni napowietrznej, warsztaty zdrowego gotowania oraz zajęcia zumby.

Już dziś zapraszamy na to wydarzenie

umowamarszalek 8

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us