Menu

Żywy znak Polski Walczącej na jaworznickim rynku

  • Autor godzina w 2019 84
Podekscytowanie przed godziną W, czyli corocznym, tradycyjnym upamiętnieniem wybuchu Powstania Warszawskiego było mocne i bardzo autentyczne.

godzina w 2019 88Przygotowane przez jaworznicką Inicjatywę Narodową oraz Stowarzyszenie Przyjaźń Jaworznicka obchody 75 rocznicy niepodległościowego zrywu przeciw Niemcom okupującym nasz kraj i mającym na celu całkowitą likwidację nie tylko wszystkich naszych obywateli, ale i myśli o Polsce, było jak zwykle nasycone powagą i pamięcią o tych, którzy pokazali, że Ojczyzna to dobro największe.

Historia, a raczej historycy, ale nawet bardziej ludzie, którzy niewiele wiedzą na temat tejże historii, próbują dezawuować wartość tego powstania, które przyniosło ogromne straty w rodakach, ale gdyby mnie Godzina W, losy Europy, w tym naszego kraju, mogłoby się skończyć zupełnie inaczej.

godzina w 2019 65Jest bardzo prawdopodobne, ze dziś nie mielibyśmy własnej Ojczyzny, a kto wie, czy nawet mówilibyśmy po polsku. naród Polski miał wyginąć, podobnie, jak naród żydowski, Takie były cele i Hitlera i Stalina, czyli otwarcie mówiąc Niemców i Rosjan.

W imieniu organizatorów dziękujemy jaworznianom, którzy przyszli i pokazali swoją postawę w obliczu historii i tych, którzy sprawili, że żyjemy we własnym, wolnym suwerennym i pięknym kraju. Za to Chwała Bohaterom!

Przykro, że wiele osób, które na jaworznickim rynku były oczekiwane, które powinny dać wyraz wagi tej chwili, nie pojawiło się. Tym bardziej dziękujemy obecnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które choć trochę, może oddadzą klimat zdjęć sprzed lat. Wczęsniej dwa zdjęcia wykonane przez firme INAir

INAIR Godzina W 1 1600INAIR Godzina W 2 1600Infografika

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us