Menu

W Betlejem rządzi styl Hudertwassera

  • Autor betlejemdziedziniec 26 of 85
betlejemdziedziniec 22 of 85Długie godziny pracy, dopasowywania kawałków granitu, sprawdzania zgodności z wyrysowanym, zaplanowanym projektem, umacniania, pobijania kostek i oto naszym oczom ukazała się przepiękna mozaika na dziedzińcu, parkingu wokół budynku wspólnoty Betlejem.

Ksiądz Mirosław Tosza jest wielce dumny z tego, co powstało, bo jest to w zgodzie z dawno planowanym stylem Friedensreicha Hundertwassera - austriackiego malarza, grafika, rzeźbiarza. Cechą charakterystyczną jego stylu jest rezygnacja z linii proste.


betlejemdziedziniec 1 of 85W architekturze stosuje „cebulowe” kopuły i barokowe kolumnady. Hundertwassera fascynowała forma spirali. I te sprale najbardziej rzucają się w oczy na parkingu, zwłaszcza, kiedy pozostaje on pusty.

Osobnym motywem jest odsłonięty niedawno pomnik Włodka – bezdomnego, który stoi na zbudowanym z granitu sercu.

Prace nad otoczeniem Betlejem trwają i mimo ukończenia dużej części zamyślonych projektów, rzeczy do zrobienia nie zabraknie,. Wciąż powstaje coś nowego, pojawiają się ciekawe pomysły i za każdym razem, kiedy przychodzi się do wspólnoty, można natrafić na coś, czego jeszcze się tu nie widziało.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć otoczenia Betlejem i kilku z wnętrza domu Wspólnoty

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us