Menu
reklama

Trwają Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

  • Autor ddnigodnosci19 2 39 of 82
ddnigodnosci19 2 75 of 82Dni godności Osób niepełnosprawnych nie zasłużyły na łaskawość niebios, które zafundowały chłodną, dżdżystą pogodę,.

A może właśnie ten fakt spowodował, że o wiele większą atencję przywiązano do tego, aby wszyscy adresaci atrakcji przygotowanych na dzień drugi święta, poczuł jeszcze mocniej więź, jaką darzą ich bliscy, opiekunowie, terapeuci, wychowawcy i urzędnicy na co dzień zajmujący się ogromnie szeroką problematyką egzystencji niepełnosprawności w naszej codziennej rzeczywistości.

Taki z pozoru nieprzyjemny dzień pokazał, jak bardzo zarówno dzieci, jak i dorośli, którym Bóg poskąpił niektórych atutów, są nasze i nasi, jak bardzo można u nich zaobserwować inne, często niezwykle rozwinięte talenty, możliwości, jak potrafią szczerze i otwarcie okazywać uczucia oraz po prostu być z nami.


ddnigodnosci19 2 6 of 82To, czego brakuje nam w naszej wydawać by się szarej rzeczywistości, mogliśmy zaobserwować i doświadczyć właśnie tutaj, w Geosferze, wśród deszczu, mżawki i chłodu zewnętrznego. A jest to ciepło uśmiechu dzieci, radość z każdego podania dłoni, z każdego drobnego upominku, nagrody, czy też zwykłego ciasteczka, czy cukierka.

Jeśli są łzy, to tylko łzy szczęścia, jeśli są wyrazy smutku, to chyba tylko takie, że dzień się musi skończyć i trzeba wrócić do swojej rzeczywistości. - przyznaje Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna do spraw Osób Niepełnosprawnych, Pani Maria Materla. Zapraszamy do obejrzenia serii zdjęć z deszczowego, szczęśliwego przedpołudnia w Geosferze na Dniach Godności Osób Niepełnosprawnych 2019.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us