Menu

Jaworzniccy wędkarze rozpoczęli sezon

rozposezonu0415009Pierwsze tegoroczne zawody wędkarskie w Jaworznickim kole polskiego Związku Wędkarskiego odbyły się w niedzielę, 12 kwietnia na stawach Makowiska w Byczynie. Udział w rywalizacji wzięło około 100 zawodników, z których, niestety tylko małej części udało się złowić jakiekolwiek ryby, ale ci, którzy je złowili osiągnęli fantastyczne rezultaty.
O ile w innych spławikowych zawodach nastawionych głównie na rybę małą: płoć, wzdręgę, czy karasia, do zajęcia punktowanego miejsca wystarczy złowić czasem 3, 5 kilo ryb, to na rozpoczęciu sezonu, gdzie liczy się przede wszystkim karp, trzeba umieścić w siatce nawet ponad 10 kilo dorodnych sztuk.

rozposezonu0415025Pierwsze miejsce w tym roku zajął Pan Wojciech Kossakowski, który miał ogromne szczęście w losowaniu stanowisk - trafił mu się taki odcinek nabrzeża, w którego okolicach przebywała ławica karpi toteż w ciągu niespełna 3 godzin złowił ich ponad 20 o łącznej wadze ponad 27 kilogramów. Drugi, mający miejsce zaraz obok, Pan Grzegorz Rożnowski wyciągnął z wody prawie 20 kilogramów, a trzeci, zarzucający też w te okolice stawu Jakub Majmurek złowił 10,5 kg ryb.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Panowie Czesław Klimek, Tomasz Głowacz, Perończyk Jan Andrzej Kucharski, Tomasz Pietraszek, Andrzej Łabęda i Zbigniew Zuber.

Łącznie tych dziesięciu najlepszych złowiło ogromna liczbę ryb o wadze 116 kilogramów. Dodając do tego ryby złowione poza pierwszą dziesiątką, nazbierało się niemal 130 kilogramów. Ryby, jak na zawodach przystało wróciły do wody, a wędkarze zaczęli łowić już po południu ryby na kolację. Życzymy im dobrych połowów w tym roku i ostrej rywalizacji w rozgrywkach pucharowych.

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us