Menu

Mańka z Czerniakowskiej - po spektaklu w Teatrze Sztuk

  • Autor manka11219 23
manka11219 83Po raz drugi na jaworznickiej scenie została wystawiona sztuka w reżyserii Danuty Noszczyńskiej na motywach komedii Stefana Wiecheckiego"Wiecha".

Danuta Noszczyńska to wybitna osobowość świata kultury, pisarka, reżyserka, scenarzystka, autorka siedemnastu powieści, którymi zaczytują się nie tylko kobiety. To również laureatka ogólnopolskich plebiscytów czytelniczych, mająca znaczące osiągnięcia również właśnie w realizacjach teatralnych.

manka11219 114Mimo, że swoje pasje teatralne realizuje najogólniej rzecz biorąc prywatnie, to sprzyja jej cała rzesza osób zarażonych miłością do teatru, przyjaciół, którzy w ramach Stowarzyszenia Sympatyków Amatorskiego Ruchu Teatralnego Art Amarant, spotykają się na próbach i doskonalą swój warsztat, szlifują dialogi oraz dopracowują muzykę.

manka11219 140O premierze, która odbyła się 12 maja tego roku, pisaliśmy, toteż odsyłając do artykułu zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia zrealizowanego w dniu 1 grudnia - Mańka z Czerniakowskiej. Bardzo smutna komedia - Po premierze.

Jako że wystąpiły zmiany w obsadzie i wśród muzyków, wymieniamy ich teraz - Katarzyna Paryż, Michał Wiewióra, Sargis Davtyan, Ludwika Smalcerz, Danuta Noszczyńska, Kazimierz Głowacz, Przemysław Kujawski, Sabina Jamrozik, Bronek Gregorczyk. Zagrali i zaśpiewali, tworząc Kapelę spod Aniołka: Marta Krupa - śpiew, Kasia Biłko - skrzypce, Piotr Nowatkowski - instr Klwiszowe, Aleksander Tura - banjo, gitara.

UWAGA Fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do domowego użytku. Ściąganie i publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania - wykupienia licencji. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Readakcja wyraża zgodę na  udostępnianie i zamieszczanie linku do artykułu.

Powrót na górę

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Follow Us